Aktuality


Novější 1

24. 2. od 12,30 hod OM Chanting se záměrem na pomoc místům bývalých koncentračních táborů

24.2.2018 od 12.30 hod. se konají ve stejnou dobu na místech bývalých koncentračních táborů OMC na pomoc těmto místům. Letošního ročníku se budou účastnit také skupiny v Rakousku, Polsku, Německu, Slovensku, Slovinsku, Belgii, Japonsku, USA, Chorvatsku a další. Pokud se vaše srdce cítí osloveno tímto záměrem, nabízíme vám možnost podpořit tento projekt svou osobní účastí také v České republice (viz letáček). Kdo se nemůže osobně zúčastnit OMC přímo na místě bývalého koncentračního tábora, pořádáme OMC v Odřejově se záměrem pomoci těmto místům. Záměr je vždy velice důležitý a OMC není omezen, připojíme se tedy k těmto kruhům na dálku od 12.15 - 13.30 hod. v SKC Ondřejov - malý sál.

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je pomoci místům, která trpěla tragédiemi, válkou, nesmírným lidským utrpením - místům bývalých koncentračních táborů 2. světové války. Snahou tohoto projektu je uspořádat souběžně ve stejném termínu a čase OM Chantingy na místech bývalých koncentračních táborů po celém světě a pomoci tak prostřednictvím této nesmírně silné transformační techniky energeticky očistit tato místa. ÓM je univerzálním zvukem stvoření, nejvyšší a nejčistší vibrací, která existuje. Tisíce let stará harmonizační skupinová technika OM Chanting využívá transformační síly zvuku ÓM, aby nám v tomto projektu pomohla posunout se za tragédie minulosti a společně se podílet na vytvoření světlejší budoucnosti.

"To, co se tehdy stalo na těchto místech, stále probíhá v éterických a astrálních sférách. Pouze ÓM má tu sílu skutečně pomoci těmto místům."  Paramahamsa Vishwananda

Záměr, který je v pozadí tohoto projektu, je tím nejdůležitějším, protože se dotýká samotného nejvyššího potenciálu OM Chantingu. Když se sjednotíme v čistém společném záměru pomoci těmto místům s ryzím postojem, kdy nemyslíme na sebe a na to, co můžeme z OM Chantingu získat, tehdy OM Chanting ukáže svůj plný potenciál. Tato místa působí jako katalyzátory pro podvědomou mysl účastníků. Na těchto místech cítíme respekt, pokoru, soucit a v konfrontaci s bolestí a utrpením, které se skrze informace o těchto místech pouze dotkly naší mysli, je téměř nemožné zde myslet na sebe. A to automaticky vytváří základ pro čistý vnitřní postoj nesobecké služby při OM Chantingu, kdy je všechna pozornost nezištně upřena na podporu nádherného záměru pomoci těmto místům. Připojení se ke kruhu OM Chantingu na těchto místech je možností, jak zažít OM Chanting v nejčistší podobě záměru.

Drazí přátelé, pojďme společně využít tento cenný dar, který nám byl svěřen. Pojďme požehnání v podobě OM Chantingu, které Paramahamsa Vishwananda přinesl světu, uchopit v tomto projektu způsobem, který nemá od r. 2007 kdy se OM Chanting začal šířit, obdoby. Propojme se a zpívejme společně v mnoha zemích s upřímným záměrem a láskyplnou touhou pomoci těmto místům a podílet se na prosvětlení tohoto temného období lidských dějin. Láska, kterou vložíme do záměru, to je naše role v tomto procesu. OM Chanting je prostoupen Božskou Milostí Paramahamsy Šrí Svámího Vishwanandy a Mahávatára Babajiho, jež jsou během OM Chantingu připraveni pomoci tím nejdokonalejším způsobem, jaký si omezená lidská mysl vůbec nedokáže představit. OM Chanting je založen na bhakti, lásce a oddanosti. V lásce a oddanosti je s Milostí Mistrů vše možné.

"Jak dobře víte, síla lásky je tou jedinou věcí, která přemůže vše." Paramahamsa Vishwananda

CZplakat-OMCkoncentracni-tabory-1.jpgSportovně kulturní centrum v Ondřejově žije jógou. Novinky od 1. 3.

K pěti stávajícím kurzům jógy (pondělí s Ditou Fuchsovou od 20 hod powerjóga, v úterý s Jolanou Soukupovou od 17,30 a 19,15 hod hathajóga, v neděli s Olgou Šípkovou jóga od 17 a 18,30 hod) přibydou od 1. března  3 nové kurzy s lektorkou Luckou Marešovou. Ve středu od 19,30 hod powerjóga vhodná i pro začátečníky a ve čtvrtek od 9,30 hod zdravé cvičení s prvky jógy a od 10,45 hod „polední“ powerjóga. V přílohách najdete představení lektorky a podrobnosti k obsahu lekcí a další informace. Lekce budou probíhat v malém sále SKC v 1. patře.

lektorka jógy Lucka Marešová.pdf

plakát k józe s L. Marešovou.pdfSeminář Babaji Súrja Namaskár - Pozdrav Slunci 24. 2. od 14 hod

Srdečně vás zveme do Sportovně kulturního centra, kde proběhne dne 24. 3. od 14 hod   ukázka jógového cvičení: Babaji Súrja Namaskár - Pozdrav Slunci

Babaji Súrja Namaskár je modlitbou vděčnosti v pohybu, v níž se spojuje uctívání a uvědomění Božství se starodávnou sestavou jógových ásan (pozic). Pouhých 6-8 kol jednoduchého cvičení denně vám zabere jen 10-15 minut a přinese vám stejný užitek jako 45 minut hatha jógy: sílu, tok pozitivní energie a jasnost mysli.

Naše meditace v pohybu, Babaji Súrja Namaskár, je oslavou božskosti chrámu lidského těla. Zabere jen několik minut denně a vnese do celé vaši bytosti světlo a živost. Spolu s tím, jak se vaše denní praxe bude zakořeňovat v nitru vašeho těla, budou vaše myšlenky utichat a vaše pohyby se stanou jemným, vědomým vyjádřením vaší vnitřní síly.

Babaji súrja namaskár pracuje s celou bytostí. Na fyzické úrovni posiluje vaše srdce a všechny hlavní svalové skupiny v těle. Zlepšuje trávení a dodává vám energii k tomu, abyste obstáli ve svém rušném každodenním životě. Jen několik opakování vám pomůže pročistit mysl a naplnit energií celou vaši bytost.

Ohlasy lidí:

  • Mé srdce se otevřelo lásce.
  • Toto cvičení mi přináší okamžitý nárůst energie, síly, větší pružnost a otevřenost. Velmi se mi také zlepšilo soustředění a koncentrace. Ze všeho nejdůležitější je, jak se cvičením změnil můj pohled na život a mé srdce se otevřelo lásce.

více informací naleznete zde.pdf

 Vraky Rudého moře očima Hynka Kašpara 7. 2. opakování po úspěšném lednovém povídání

Srdečně vás zveme do Sportovně kulturního centra na středu 7. února. Můžete se prostřednictvím Hynka Kašpara seznámit s unikátními snímky i osobními zážitky z prozkoumávání vraků v Rudém moři. Povídání s bohatou projekcí se koná od 17 hodin v učebně v 1. patře SKC.

thistlegorm.jpgPáteční setkání při OM Chantingu- SKC v Ondřejově od 18,30 hod - malý sál

Co je OM CHANTING?

Léčení zvukem je jedna z nejsilnějších a nejjednodušších metod léčby. OM CHANTING je původní léčebná technika užívaná starověkými riši (mudrci), která byla navrácena z Himalájí duchovními Mistry Paramahamsou Vishwanandou a Mahávatárem Babajim do světa pro znovunastolení harmonie v sobě samém, v lidstvu a planetě Zemi. Je to technika, kterou jogíni praktikovali po tisíce a tisíce let

Jaký je prospěch OM CHANTINGU?

  • podporuje naše zdraví a meditační praxi
  • harmonizuje naše fyzické, mentální, emocionální a duševní tělo
  • uvolňuje emoce, tím vyvstane mír, štěstí a láska
  • zlepšuje životní prostředí, tvoří harmonii a jednotu mezi člověkem a přírodou 

Proč je OM CHANTING tak silný?

Zvuk a vibrace jsou esencí stvoření. OM je prvotní zvuk tvořící a prostupující celé Univerzum. Zvuk OM patří celému lidstvu, všem národům a náboženstvím

Jak OM CHANTING funguje?

Při rezonování zvuku OM u specifické formace lidí mohou být léčebné procesy zesíleny skrze vyrovnání vibrací. Jako vlnky stvořené vhozením kamene do vody i vibrace zvuku OM přenáší své vlnění do okolí v okruhu až 2 kilometrů. Tato vibrace může být blahodárná nejen pro účastníky kruhu, ale má také širší rozsah na ostatní lidi, místa a životní situace.

OM CHANTING SLAVÍ 10 LET

OM Chanting byl dán světu jako požehnání, aby pomohl lidem, jejich okolí a Matce Zemi transformovat negativitu v pozitivní energii a pozvednout celé lidstvo!

Tento dar nám byl dán před 10 lety jako součást Atma Kriya Yogy.

Ale pojďme se podívat, jak OM Chanting před 10 lety začínal:

První skupiny lidí, které obdržely od Paramahamsy Vishwanandy informaci o OM Chantingu se účastnili kurzů Atma Kriya Yogy a workshopu v roce 2007 (Colorado, USA, 2007, Bhakti Marga DVD). Od té doby až do dnešního dne byl OM Chanting vyučován jako součást kurzu Atma Kriya Yogy. Od roku 2009 se také šířil prostřednictvím OM Chantingových workshopů, které jsou pořádané oficiálními učiteli a zahrnují jak teorii o ÓM a OM Chantingu, praxi ÓM meditace a OM Chantingu, tak i organizační stránku. V roce 2008 existovalo 20 pravidelně se scházejících OMC skupin (v Německu, Jižní Africe, Keni, Chorvatsku, Polsku, Portugalsku, Rusku, Velké Británii a USA). V roce 2009 toto číslo vzrostlo na 120 skupin a stále se rychle zvyšuje do dnešního dne, kdy je OMC organizován více jak 2000 aktivními organizátory ve více než 65 zemích!

V minulém roce na mezinárodních dnech OMC ve Shree Peetha Nilaya ve Springenu byla Česká republika s největším počtem aktivních OMC organizátorů dávána za příklad, kde se OMC velice rychle šíří a má stále více příznivců.

10 let OMC text s obrazky.pdf

 Vraky Rudého moře očima Hynka Kašpara 24. 1.

 

Srdečně vás zveme do Sportovně kulturního centra na středu 24. ledna. Můžete se prostřednictvím Hynka Kašpara seznámit s unikátními snímky i osobními zážitky z prozkoumávání vraků v Rudém moři. Povídání s bohatou projekcí se koná od 17 hodin v Rodinném klubu Pohoda v 1. patře SKC.

plakát k akci.pdfRestart po rodičovské - šestidenní kurz osobního rozvoje od 5. 3. - zdarma

Srdečně vás zveme do Sportovně kulturního centra v Ondřejově, kde se koná v níže uvedených termínech již 2. běh úspěšného kurzu (1. proběhl v listopadu 2017)

Kurz osobního rozvoje (6 dnů) !!!!ZDARMA !!!

RESTART PO RODIČOVSKÉ KDY: 6 dnů, 5. - 7. března  + 12. – 14. března  2018, 8: 30–15: 30 hod

KDE: SKC Ondřejov, Choceradská 62

Lektorka: Jitka Rozhonová (lektorka osobního rozvoje jednotlivců, měkkých a manažerských dovedností pro střední i top-management)

Témata: V čem jsem dobrá/ý, Co mě baví. Co se chci naučit. Jak vymezit své hranice. Jak sladit práci a rodinu. Time-management. Sebeprezentace a další!

Proplácíme cestovné a hlídání dětí během kurzu: 100 – 150,- Kč/hodinu. Více informací, hodnocení od účastníků a přihlášky na www.dejmepracisanci.cz nebo telefonicky 770 101 875. Uzávěrka přihlášek je 23. února

PŘIHLASTE SE JIŽ NYNÍ, počet účastníků je limitován.

plakát ke kurzu restart po rodičovské.pdfPředprodej vstupenek na Bohemia balet, který se koná 3. 3. zahájen

Bohemia balet v SKC v Ondřejově.

Sportovně kulturní centrum v Ondřejově uvítá v novém roce již po šesté Bohemia balet. Skvělí tanečníci Bohemia baletu, z nichž někteří se stali sólisty známých tanečních scén včetně Národního divadla. (např. Ondřej Vinklát získal za roli Romea prestižní cenu Thálie), se představí 3. března 2018 v 19 hod na jevišti SKC. Velké díky patří „šéfovi“ souboru Jaroslavu Slavickému, který na scéně ND vytvořil cca 80 rolí a je uměleckým ředitelem souboru a ředitelem Taneční konzervatoře Praha. Mezi jeho žáky patří například Jiří a Otto Bubeníčkovi, Václav Kuneš, Daria Klimentová, Michal Matys, Jiří Jelínek a Lukáš Slavický.

Za dobu existence získal soubor mnoho ocenění a vytvořil mimořádné projekty i v profesionálním kontextu, vystupuje na domácích i zahraničních scénách a je zván na festivaly a taneční přehlídky /Německo, Francie, Slovensko, Polsko, USA, Japonsko, Kolumbie, Portugalsko, Kambodža/.  Představení bude plné novinek včetně větší choreografie „Dům Bernardy Alby“ a úsměvné „Tintin a zlaté střevíce,….a něco navíc.“

Předprodej vstupenek začne 16. února v Cukrárně sv. Ondřeje na náměstí. Cena vstupenky v předprodeji je 190,- Kč, děti do 10ti let zdarma. Na místě 220,- Kč. Výjimečně lze vstupenky objednat on-line na www.skcvondrejove.cz, kde najdete i podrobnější informace a představení a souboru.  

3. 3. 2018 plakát na BB.pdfNEWS LETTER SKC V ONDŘEJOVĚ - PROSINEC 2017

PF 2017 SKC Ondřejov.jpgPřejeme krásné vánoční svátky a šťastný nový rok v pohodě, zdraví a samozřejmě prožitý aktivně i v našem Sportovně kulturním centru.

Hynek Kašpar, manažer SKC a Bohumila Řešátková, manažerka programu

VÁNOCE V SKC

sobota 16. 12. v 19,15 hod RYBOVA MŠE VÁNOČNÍ 

 

PŘIPRAVOVANÉ AKCE 2018

neděle 14. 1. od 9 hod Pilates a Port de Bras s Katkou Kaňkovou – AKCE JE ZRUŠENA

sobota 3. 3. Bohemia Balet

neděle 8. 4. Představení "S tvojí dcerou ne" Petr Nárožný a Naďa Konvalinková

sobota 14. 4. AKADEMIE SKC

 

NOVINKY

Olga Šípková rozšířila své působení u nás, dokonce o 2 lekce jógy. Informace zde

SEMINÁŘ - Komunikace, prezentace a řešení konfliktů,

který probíhal v SKC po dobu 6ti dní, byl opravdu moc dobrý, díky organizátorům, přednášejícím i účastníkům. Ve spolupráci s agenturou Europrofis připravujeme v novém roce další semináře s aktuálními vzdělávacími tématy (www.europrofis.cz).  

Psychoterapeutické poradenství

s Dominikou Podhráskou (Šteglovou) rozšiřuje naši nabídku služeb. Informace zde

ÓM Chanting

Rezonujte se zvukem ÓM. Informace zde.Psychoterapeutické poradenství - novinka ve Sportovně kulturním centru v Ondřejově

PSYCHOTERAPEUTICKÉ PORADENSTVÍ

podhráská foto.jpgs Bc. Dominikou Podhráskou,

která dokončuje magisterské studium psychologie na UK v Praze, za sebou má pětiletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik, zahajuje výcvik v rodinné terapii a momentálně pracuje na pozici školní psycholožky. Vedle toho má vlastní terapeutickou praxi v Praze, nyní bude k dispozici pro klienty i v SKC v Ondřejově. 

 

 

S čím se na ni můžete obrátit:

* Vztahové, partnerské a rodinné obtíže 

* Osobní témata (osobní růst, strachy, deprese, smysl života, a další..)

* Problémy s profesním životem

* Při obtížných životních situacích

* Sportovní psychologie

a další..

Poradenství je možné v jakýkoli den po domluvě na tel. čísle 608 609 999. Novější 1

DROBNÁ UPOZORNĚNÍ

ZRUŠENÉ LEKCE 

V únoru jsou zrušeny všechny úterní lekce AE + Body Form a čtvrteční lekce Dance Aerobiku kromě 15. 2. Jóga je každou neděli kromě jarních prázdnin.

Informace o zrušených lekcích během jarních prázdnin (17. - 25. 2.) zjišťujeme u lektorů a budeme o nich informovat zde. 

V průběhu jarních prázdnin Prahy východ nebudou tyto kurzy: Parkour&Freerun, rokenrol, aerobik s Olgou, joga s Olgou 18.2. a 25.2.). pondělní pilates, kytara a flétna a ještě čekáme na další informace od lektorů.

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU  AKTUALIT SKCENTRA

Pokud máte zájem o zasílání aktualit přímo na váš mail, stačí se přihlásit v menu aktuality k odběru, kde uvedete svoji mailovou adresu a jméno.

 

NOVÁ DOMÉNA NAŠICH STRÁNEK

www.skcvondrejove.cz

 

HLEDÁME TRENÉRY

pro vedení kurzu kruhového tréninku. Zájemci, volejte na 777668212 Hynka Kašpara, manažera SKC.

PARTNEŘI

image003.jpg

zřizovatel SKCENTRA 

 

www.zaprazi.eu

 

http://mas.ricansko.eu/

 

RENOMOVANÉ KLUBY A ŠKOLY, KTERÉ PŮSOBÍ V SKC.  

www.sipkova.cz   

www.machota-sport.cz 

www.helendoron.cz   

www.tstwist.cz   

www.apdt-ricany.wbs.cz  

 www.boxstarek.cz   

 www.mommytime.cz   

19. 2. Patrik

Zítra: Oldřich

V SKCENTRU PŮSOBÍ MISTŘI REPUBLIKY, EVROPY A SVĚTA. 

Jmenujeme alespoň ty nejúspěšnější:

Vladimír Machota: 6x vicemistr světa a 3x mistr Evropy v Taekwon do 

Lucie Mášová: druhá vicemistryně Evropy v rokenrolových formacích

Standa Stárek: 3x mistr republiky v boxu

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate

Olga Šípková, mistryně světa a 2x mistryně Evropy ve sportovním aerobiku,

Dominika Podráská, Šteglová, reprezentantka ČR, 7x mistryně republiky a 3. z MS ve florbale 

Návštěvnost stránek

084686