ROZVRHY 

 

rozvrh 1. pololetí 2018 pondělí - neděle.pdf

aktualizace 14. 3.

 

SPORTOVNÍ KURZY 

 

PŘEDŠKOLÁCI

MOMMY TIME s.r.o. -

STŘEDA  - 9 - 10,15 hod MEDVÍDCI cvičení pro chodící děti  s rodiči, 1,5 - 3 roky ,

PÁTEK -  9 - 9,45 hod OPIČKY cvičení pro děti bez rodičů

10 - 10,45 hod MEDVÍDCI cvičení pro chodící děti s rodiči

11 - 11,45 ŽELVIČKY cvičení pro lezoucí děti s rodiči 7 - 18 měsíců,  malý sál

Cvičení probíhá formou aktivních her, které budou děti bavit a zároveň jim zajistí procvičování jemné a hrubé motoriky, podpoří správný psychomotorický vývoj. Děti se naučí pobytu a spolupráci v kolektivu - snadněji se "otrkají", budou lépe prospívat. 

lektor: z MOMMY TIME

cena: 1000,- Kč za 10 lekcí, 120,- Kč jednotlivá lekce, platba u lektora

 

 

ŠKOLÁCI

Rope Skipping - ÚTERÝ 17 - 18 hod - ČTVRTEK 17 - 18 hod - tělocvična


Rope Skipping
je cvičení koordinační, rychlostní, vytrvalostní a do jisté míry i silové. Podporuje kreativitu, hravost, cit pro rytmus, časování pohybu a týmovou spolupráci. Při osvojování techniky cvičení se švihadlem ovlivňujeme dovednost odrazu, rychlost pohybu dolních končetin i jejich dynamickou sílu, manipulační dovednosti, dynamickou rovnováhu a celkovou rytmizaci. Děti úspěšně reprezentují SKC na soutěžích a získávají zlaté medaile zejména v rychlostním skákání.

lektor: Iva Staňková 

V roce 2013 se Iva začala věnovat Rope Skippingu a vést průběžně kurzy "skákání přes švihadlo" s názvy Double dutch,Speed, Two in the loop, Long rope Nadchla i obě dcery, které již mají osvědčení na asistenta trenéra. Od roku 2012 učí na ZŠ v Ondřejově. 
 
cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

  

Karate - PONDĚLÍ 18 - 19 hod - tělocvična

Kurz je pojat jako přípravka karate pro děti od 7 let do 12. Děti budou učit základní techniky a dovednosti karate, etiku chování bojového sportu a budou dělat po roce zkoušky na technické stupně, což je tzv. páskování. Začíná se od bílého pásku a končí černým páskem (tzv.Obi). V průběhu kurzu se děti naučí základní pohybové dovednosti, gymnastiku a vše potřebné k tomu, aby byly dobré. Bude se cvičit v kimonech a bez bot. V případě zájmu bude kurz rozšířen tak, aby se děti mohly účastnit i soutěží.

lektor: Kristina Bosáková

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1260,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již  přes 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Parkour & Freerun - ÚTERÝ 15 - 16 hod začátečníci a 16 - 17 hod pokročilí - tělocvična - KURZY JSOU OBSAZENY

Ant Parkour Deadly Team Říčany, z.s.

působí již 10 let a zaměřuje se především na děti.

Hlavní náplní tréninků je naučit členy teamu správnou techniku cviků. Získávají zde základy sportovní gymnastiky a akrobacie, které jsou nezbytné pro perfektní zvládnutí triků ať již v nebo i mimo tělocvičnu, aniž by utrpěli úraz a ohrožovali své okolí.
Pravidelně se účastníme promo aktivit, natáčení reklamních spotů. Organizujeme soustředění a sportovní setkání v ČR i mimo republiku, především v Itálii, Francii a na Slovensku, kde si děti předávají své zkušenosti.
Pro více informací ohledně vstupu do APDT a pravidelné tréninky prosím kontaktujte:
Iva Mračková +420 722908072 nebo na e-mailu: iva.mrackova@seznam.cz

 

lektor: Iva Mračková a Ant Parkour Deadly Team Říčany

Jelikož byla stále v pohybu (v dětství se věnovala vrcholově sportovní gymnastice, kde patřila do užšího výběru na Olympijské hry v Soulu), věnovala se předškolním dětem v Baby Clubech.  Vystudovala FTVS UK, organizovala sportovně - kulturní produkce pro děti i dospělé v regionu.  V roce 2008 se vrhla do sdružování teenagerů, kteří vyznávají filozofii Parkouru&Freerunu a založila Ant Parkour Deadly Team Říčany. Pravidelně trénují, zúčastňují se různých veřejných aktivit a pořádají každoročně příměstské tábory pro děti ve stylu P&F, jezdí na sportovní soustředění k moři a produkují tzv. Jamy, kde se setkávají se svými příznivci z celé ČR. 

cena:         platba u lektora 

 

Basketbal, florbal   - PONDĚLÍ 17 - 18 hod - tělocvična

Kurz je určen pro děti 10 - 16 let. V obsahu kurzu je basketbalová technika jako je dribling, střelba na koš, obrana ..... , pravidla, vlastní hra, příprava na zápasy s některými družstvy z okolí Ondřejova, základy street basketbalu a další. Kurz je zpestřen i hrou florbalu.

lektor: Zdeněk Fousek

Učitel tělesné výchovy na ZŠ ve Stříbrné Skalici a trenér basketbalu a florbalu. Kurzy florbalu vede od vzniku SKC a v současné době pro florbal nadchl žáky 1. stupně ZŠ.

cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC 

 

Taekwon- do  - středa 17 - 18 hod - tělocvična a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

Bouldering - STŘEDA 18 - 19 a 19 - 20 hod - tělocvična - Tomáš Vosáhlo

Pro děti od 6ti let, starší školní děti i dospělé. Bouldering je jednou z forem sportovního lezení. Stěna má maximální výšku 4,5 m a lezci padají do vysokých matrací, které pokrývají celou podlahovou plochu. K boulderingu není potřeba žádné vybavení, stačí sportovní oblečení a měkké tenisky, případně lezecké boty. Bouldering je zároveň velice zdravý sport namáhající rovnoměrně všechny části těla. Lezec „nese“ pouze svoji váhu, takže nehrozí, že by přecenil své síly přílišnou zátěží. Při lezení posilujeme posturální svaly, učíme se koordinaci, vyrovnáváme svalové disbalance atd

lektor: Tomáš Vosáhlo

má několikaleté zkušenosti s lezením na skalách i na umělých stěnách, rovněž zkušenosti s vedením dětských
kroužků a pořádání amatérských boulderových závodů. Je také držitelem Certifikátu instruktora lezení na
skalách a na umělých stěnách. 

cena: 900,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Florbal - ČTVRTEK 15 - 16 A 16 - 17 hod - tělocvična  

Stále populárnější florbal je opět v SKC pod vedení reprezentantky ČR se naučíte základní dovednosti, pravidla i hru. Děti jsou rozděleny podle výkonnosti.  

lektor: Dominika Šteglová

Hraje florbal od roku 2002. Za tu dobu získala 7 titulů mistra ČR 5 titulů v juniorské kategorii. Řadu let reprezentovala naši republiku na MS, z roku 2011 má bronzovou medaili. Od svých devatenácti let je kapitánkou nejúspěšnějšího ženského týmu v ČR Herbadent Praha 11 (nově FK Jižní Město). Pět let se věnuje trénování dětí, holek a kluků všech kategorií, kde může uplatnit získané zkušenosti z aktivní kariéry a především ji činí šťastnou vidět jejich radost z florbalu. Více o Dominice najdete např. na www.rookiecamp.cz/dominika-steglova.

cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

 

DOSPĚLÍ

 Badminton - PONDĚLÍ 20,00 - 22,00 hod - tělocvična

Dobrá badmintonová parta se schází již několik let. Díky manželům Čihákovým se stal badminton v Ondřejově oblíbeným sportem.

cena: skupina se složí na pronájem, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

   

Aerobik a Body Form - ÚTERÝ 18 - 19,30 hod - tělocvična

Kurz je kromě aerobiku zaměřen i na formování těla s cíleným posilováním ochablých a problémových svalových skupin za použití různého náčiní i stepů. Aerobik je v jednodušší formě jako rozcvičení a zahřátí v úvodu hodiny. Na závěr si cvičenky protáhnou při strečinku zkrácené svaly a uvolní celý organismus. Celou lekcí prozařuje výborná atmosféra a dobrá nálada, kterou dokáže navodit  právě Olga Šípková.

lektor: Olga Šípková

Profesionální instruktorka aerobiku, mistryně světa, několikanásobná mistryně Evropy a ČR ve sportovním aerobiku, také jeho velmi úspěšná trenérka. Propagátorka zdravého životního stylu, autorka mnoha publikací a DVD i televizních pořadů pro zájemce o rekreační formy aerobiku. Patří mezi TOP lektory ČR a tím pádem i SKC.           

Cena:       platba u lektora

                        

Box a kondiční box - ÚTERÝ 19,30 - 21,30 hod  a SOBOTA 9,30 - 11 hod - tělocvična

Kurzy klasického a kondičního boxu s trojnásobným mistrem republiky v polotěžké váze Standou Stárkem jsou pro všechny, kteří chtějí: zkusit něco nového, vylepšit si kondičku a fyzickou odolnost, zformovat a zpevnit postavu, zlepšit koordinaci pohybu, zvednout si sebevědomí či umět se ubránit v nečekaných situacích. Zúčastnit se mohou všichni zájemci bez rozdílu pohlaví. Standa Stárek nabízí i možnost individuálního tréninku po dohodě na mobilu 603 547 275.

lektor: Standa Stárek

Pražský rohovník, závodí v polotěžké váze a dosáhl již třikrát titulu mistra republiky.

Cena:       platba u lektora

 

Taekwon- do  - STŘEDA 17 - 18 hod a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična 

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

 
 

 

 

 

DROBNÁ UPOZORNĚNÍ

ZRUŠENÉ LEKCE

Olga Šípková je v červnu s aerobičkami u moře, takže necvičí 17., 19. a 21. 6.

Od 4. 5. nebudou lekce páteční jógy s L. Marešovou. Začnou opět v září jako Jin jóga.

Cvičení s MOMMYTIME ruší páteční lekce. Od září se můžete těšit na cvičení s opičími dráhami ve velké tělocvičně. Ve středu se cvičí dle rozvrhu do půlky června.

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU  AKTUALIT SKCENTRA

Pokud máte zájem o zasílání aktualit přímo na váš mail, stačí se přihlásit v menu aktuality k odběru, kde uvedete svoji mailovou adresu a jméno.

 

NOVÁ DOMÉNA NAŠICH STRÁNEK

www.skcvondrejove.cz

 

PARTNEŘI

image003.jpg

zřizovatel SKCENTRA 

 

www.zaprazi.eu

 

http://mas.ricansko.eu/

 

RENOMOVANÉ KLUBY A ŠKOLY, KTERÉ PŮSOBÍ V SKC.  

www.sipkova.cz   

www.machota-sport.cz 

www.helendoron.cz   

www.tstwist.cz   

www.apdt-ricany.wbs.cz  

 www.boxstarek.cz   

 www.mommytime.cz   

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém

V SKCENTRU PŮSOBÍ MISTŘI REPUBLIKY, EVROPY A SVĚTA. 

Jmenujeme alespoň ty nejúspěšnější:

Vladimír Machota: 6x vicemistr světa a 3x mistr Evropy v Taekwon do 

Lucie Mášová: druhá vicemistryně Evropy v rokenrolových formacích

Standa Stárek: 3x mistr republiky v boxu

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate

Olga Šípková, mistryně světa a 2x mistryně Evropy ve sportovním aerobiku,

Dominika Podráská, Šteglová, reprezentantka ČR, 7x mistryně republiky a 3. z MS ve florbale 

Návštěvnost stránek

088542