ROZVRHY 

rozvrh 1. pololeti 2018 pondělí - neděle.pdf

+ nové lekce jógy

 

 

ZDRAVOTNÍ KURZY

 

DOSPĚLÍ

Pilates PONDĚLÍ - 19 - 20 hod - malý sál

Pilates je formou cvičení podobnou bojovým uměním či tanci. V Pilates je třeba zdokonalovat se pravidelnými tréninky. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Zachovává přirozenou hybnost kloubů, vyrovnává skoliotické držení těla, zlepšuje hybnost a pružnost páteře, zlepšuje průtok energie tělem, ovlivňuje peristaltiku, trávení, ovlivňuje vnitřní prostředí těla - orgány a vnitřní procesy. Díky Pilates si lze vyvinout lepší cit pro své tělo. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo. Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku.

lektor: Barbora Valuchová

Instruktorka pohybové metody Pilates Level 1 a 2, úroveň Mat 1-3 a Ron Fletcher Towelwork, pod vedením Renaty Sabongui.
Instruktor Powerjógy pod vedením Václava Krejčíka, absolvovala školení Port d Bras u jeho zakladatele a španělského fitness trenér Julio Dieguez Papiho i školení Port de Bras Basic u Ivy Mojžíšové.

cena: 90,- Kč za lekci nebo permanentka na 10 lekcí za 700,- Kč pro pilates i Port de Bras,  platba u lektora

 

Power jóga PONDĚLÍ 20,00 - 21,15 hod - malý sál 

Power jóga je dynamickou formou jógy určenou pro širokou veřejnost. Je zaměřena na harmonii těla i mysli. Využívá jógových pozic jak k protažení, tak k posílení celého těla. Opět je zde uplatňován individuální přístup. Power jóga je určená začátečníkům i mírně pokročilým. Buď jen k protažení nebo i k dokonalému zpevnění těla, záleží na přístupu cvičících. Nemůže ublížit. Zklidní a pozitivně působí proti bolestem zad a zažívacím potížím. Je ideální pro maminky po dětech, ale i pro všechny včetně těch na prahu důchodu.

lektor: Dita Fuchsová

Je projektovou manažerkou, pracuje zejména s médii. Tělo zhuntované prací ve stresu a u počítače si dává do pořádku powerjógou. Absolvovala Body Mind Spirit Academy Václava Krejčíka v roce 2011. Má chuť přesvědčit vás, že powerjóga a rozumné cvičení s pomůckami může být i vaším pramenem energie, cestou k hezké postavě i zdrojem pohody.

cena:  90,- Kč za lekci, platba u lektora

 

Zdravá záda - ÚTERÝ 9,00 - 10,00 hod - malý sál

S problémem bolestí zad se setkává za život téměř každý dokonce i v různém věku. Důležitá je prevence, vycházející z cílených cvičení. V lekci jsou zařazeny prvky ze zdravotního cvičení, speciální cviky paní Mojžíšové a rovněž vhodné prvky, zaměřené na oblast zad z Pilates. Nečekejte, až vás záda začnou bolet a přijďte si cvičení vyzkoušet. Cvičení je určeno pro všechny, kteří chtějí pro svá záda něco udělat.

lektor: Marta Princová

Je cvičitelkou zdravotní tělesné výchovy přes 20 let. Celý život aktivně sportovala a chodila na hodiny aerobiku, ale když se u ní s přibývajícím věkem začaly projevovat potíže s páteří, vrátila se pokorně ke zdravotnímu tělocviku. Ověřila si na sobě, že vhodné cvičení pomáhá od bolestí zad. V tomto oboru si průběžně doplňuje vzdělání, aby vedla cvičení podle osvědčených metod i nových poznatků.

Cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Hathajóga  ÚTERÝ - 17,30 - 19 hod  a 19,15 - 20,30 - malý sál

Hathajógu mohou cvičit muži i ženy každého věku. Hodina je vhodná pro začátečníky i pro pokročilé. Pomocí seriálu ásan se Vaše tělo plně aktivuje a přitom obnoví a relaxuje. Program cvičení jógy má za cíl udržení harmonie. Cvičení pomáhají neutralizovat problémy vyvolané napětím a stresem, relaxují, ovlivňují normalizaci tělesné váhy, odstraňují tukové vrstvy, zlepšují odstraňování toxinů, krevní oběh a správné držení těla. Cvičení podněcují osobní i profesionální rozvoj, posilují soustředění a sebekontrolu, která je podstatná pro dobré vykonávání každodenních povinností.

lektor: Jolana Soukupová

Aktivně se věnuje józe od roku 2008, kdy začala cvičit program „Similiris“ v SKC v Ondřejově , s lektorkou Mgr. Brankicou Šurlan, Ph.D. Pro hlubší poznání a získání certifikátu instruktora  studovala jógu v Mezinárodní akademii pro studium instruktorů jógy v Bělehradě pod vedením učitele jógy,  profesora Dr. Predraga Nikiće. Její motto je:
„Jóga mi pomohla uklidnit myšlenky, uspořádat život, zmobilizovat a milovat své tělo. Miluji hatha jógu, neumím si představit, že bych se s ní v životě minula.“

cena: 90,- Kč za lekci, platba u lektora

  

Balanční pomůcky a sm-systém STŘEDA - 18 - 19,30 hod - malý sál

Pokud máte problémy s bolestmi zad nebo si chcete vylepšit svoji kondici, zacvičte si na velkých míčích, neboli fitballech pod odborným vedení. Funkční cvičení na gymnastickém balančním míči je fyzicky účinné, zábavné a má blahodárný vliv na celé tělo a duši. Pohupováním zapojíme všechny aktivní svaly a naučíme se rychleji vnímat požadavky svého těla. Cvičením posilujeme oslabené svaly a protahujeme svaly zkrácené. Balanční dynamické i statické cvičení aktivně zatěžuje také hluboké zádové svaly, které běžně nezapojujeme. Touto pohybovou všestranností preventivně předcházíme bolestem zad. Cvičíme v pomalejším tempu a celá doba cvičení je kondičně efektivní a zdravotně účinná. Hodí se pro všechny věkové skupiny, proto neváhejte a přijďte se odreagovat na naše cvičení. Také vám chceme představit další balanční pomůcky jako je balanční plocha, která je oválná pěnová „destička“. Využívá se při dynamickém cvičení. Zde je nutné neustále vyrovnávat nestabilní postoje a polohy zapojením širokého spektra svalů. Overball – to je míč o průměru 26cm. Jistě jste se s ním už setkali. Je to nestabilní balanční pomůcka, vhodná pro aktivaci hlubokého stabilizačního svalového systému. Doufáme, že vám balanční pomůcky přinesou hodně radosti a uspokojení.

Cvičení SM Systém je jedinečné díky tomu, že vychází ze znalosti 3 větví svalových zřetězení, která začínají u ramen a krční páteře, spirálově se vinou kolem celého trupu, přecházejí na dolní končetiny a končí u palců nohou.

Jsou-li tato spirálová zřetězení funkcí, při každém kroku se aktivují a oddalují jednotlivé obratle páteře od sebe. Zvětšuje se tak prostor pro meziobratlové ploténky,ty se tak mohou regenerovat a – pokud už došlo k jejich výhřezu, při pravidelném cvičení, vracet zpět.

V dnešní době je bohužel stále častější, že se vlivem fyzického nebo psychického přetížení, tato spirálová zřetězení svalů přerušují. Následkem toho, místo aby se při každém kroku zapojovala spirálová zrětězení, která páteř uvolňují, jsou neustále aktivována svalová zřetězení vertikální, která působí na jednotlivé obratle páteře opačně, tzn. tlačí je více a více k sobě. Meziobratlové prostory se tak stále zmenšují a výsledkem jsou bolesti páteře, dráždění kořenových nervů a v krajním případě výhřez ploténky. Velmi často se problém v bederní části páteře projevuje bolestmi kyčlí nebo kolen.

Cvičení SM Systém umožňuje tělu návrat k přirozenému fungování svalového aparátu i celého pohybového systému. Jeho vliv se projevuje nejen tím, že mizí bolesti páteře, ale i kloubů. Málokdo si uvědomuje velký význam jednotlivých svalů ( hlavně ne většina ortopedů). Jsou- li svaly, které se upínají v okolí kloubů, ve velkém napětí, táhnou části kloubů ze správného postavení. V tomto špatném postavení se pak více opotřebovává kloubní chrupavka a postupně dochází k dalším bolestivým změnám.

lektor: Dana Řeháková

Cvičitelka zdravotní tělesné výchovy 1.třídy, máCertifikát instruktor fitness – základní stupeň , absolvovala kurzy : FLEXY – BAR, PILATESOVA METODA, SM- SYSTEM, FIT BALL, cvičení s obézními, dále se již 10 let věnuje masérství -  má sportovně relaxační masáže a doplňuji kurzy jako je – baňková masáž, medová m., míčková facilitace, Dornova metoda a Breusovy masáže, ještě se věnuje Reiky   - absolvovala všechny 3 stupně. Cvičí děti i dospělé.

cena:  předplatné na hodinu 90,- Kč , jednotlivě 110, - Kč, platba u lektora

 

Powerjóga vhodná i pro začátečníky - STŘEDA - 18 - 19,30 hod - malý sál

Dynamická lekce jógy zaměřená na zlepšení držení  těla a souměrný rozvoj síly a ohebnosti. V úvodu lekce protažení a pozdrav slunci (Súrja Namaskár A a B). Podrobné navádění do jednotlivých pozic i pomůcky, které zajistí správné provedení ásan jsou zajištěny v rámci lekce. V závěru uvolňující relaxace. Délka 60min. Lekce vhodná pro všechny věkové skupiny, není vhodná pro těhotné, kontraindikací je vysoký krevní tlak.

lektor: Lucy Marešová 

Cena: jednotlivé lekce 120Kč, permanentka 10 lekcí/1000Kč.

Zdravé cvičení s prvky jógy - ČTVRTEK od 9,30 hod - malý sál 

Lekce vedená v klidném tempu. V úvodu s použitím pomůcek (míčků, válců) na uvolnění pojivových tkání – fascií. Součástí lekce je pozdrav slunci pro zdravá záda a cviky zaměřené
na pevnost i pružnost těla. Lekce je zakončená relaxací a je vhodná pro ty, kteří ze zdravotních důvodů nemohou praktikovat jógu. Délka 60min.
Lekce vhodná pro všechny věkové skupiny. Není vhodná pro těhotné.

lektor: Lucy Marešová

Cena: jednotlivé lekce 120Kč, permanentka 10 lekcí/1000Kč.

Polední Powerjóga vhodná i pro začátečníky - ČTVRTEK od 10,45 hod - malý sál 

Dynamická lekce jógy zaměřená na zlepšení držení  těla a souměrný rozvoj síly a ohebnosti. V úvodu lekce protažení a pozdrav slunci (Súrja Namaskár A nebo B). Podrobné navádění do jednotlivých pozic i pomůcky, které zajistí správné provedení ásan jsou zajištěny v rámci lekce. V závěru uvolňující relaxace. Délka 60min. Lekce vhodná pro všechny věkové skupiny, není vhodná pro těhotné, kontraindikací je vysoký krevní tlak.

 

lektor: Lucy Marešová

Cena: jednotlivé lekce 120Kč, permanentka 10 lekcí/1000Kč.


Informace a p
řihlášky na lekce jógy s L. Marešovou: Lucka Marešová:774 616 740, lucymares@seznam.cz

 

Zdravě do kondice ČTVRTEK - 18 - 19 hod - malý sál  

Už název kurzu nabízí, že se jedná o kondiční cvičení, sice ve volnějším tempu, ale zdravotně účinné. Pomocí cviků ze zdravotní i kondiční gymnastiky a jógy protáhnete zkrácené svalové skupiny a posílíte ochablé. Vše při příjemné hudbě.

lektor: Zdena Ambrožová

Kurzy zaměřené na zdravotní cvičení vede od zahájení provozu SKC v roce 2006. Navázala na praktické zkušenosti z předešlých tělovýchovných aktivit. Co jí přináší vedení zdravotního cvičení s osobami středního až seniorského věku? Především potěšení seznamovat své kolegyně se cvičením, které přispívá k udržení svalového tonu a k zachování pohyblivosti kloubů a tím i k zlepšení kvality života. Zároveň jí vyhovuje příjemná atmosféra během cvičení, které většinou končíme relaxací. Na uvolněných cvičenkách pozoruje jejich spokojenost. Usuzuje, že jim cvičení prospívá. Rovněž jí dělá radost i občasné jejich sdělení, že „záda mě už nebolí“.

Cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

 

ÓM Chanting  PÁTEK 18,30 - 20 hod 

ÓM Chanting je léčení zvukem je jedna z nejsilnějších a nejjednodušších metod léčby. Je to původní léčebná technika užívaná starověkými riši (mudrci), která byla navrácena z Himalájí duchovními Mistry Paramahamsou Vishwanandou a Mahávatárem do světa pro znovunastolení harmonie v sobě samém, v lidstvu a planetě Zemi.
Jaký je prospěch OM CHANTINGU?
 podporuje naše zdraví a meditační praxi
 harmonizuje naše fyzické, mentální, emocionální a duševní tělo
 uvolňuje emoce, tím vyvstane mír, štěstí a láska
 zlepšuje životní prostředí, tvoří harmonii a jednotu mezi člověkem a
přírodou
Proč je OM CHANTING tak silný?
 Zvuk a vibrace jsou esencí stvoření. OM je prvotní zvuk tvořící a
prostupující celé Univerzum. Zvuk OM patří celému lidstvu, všem
národům a náboženstvím.
Proč dělat OM CHANTING?
 Svět potřebuje lidi, kteří chtějí přispět ke změně. Je čas realizovat vnitřní
potenciál a sdílet ho s celým Světem.

lektor: Danka Chromá

 

Jóga NEDĚLE - od  17 a 18,30 hod - malý sál

lektor: Olga Šípková

Cena: lekce 130,-Kč, permanentka 1200,- Kč (10 lekcí)

 

 

 

 

 

DROBNÁ UPOZORNĚNÍ

ZRUŠENÉ LEKCE 

V únoru jsou zrušeny všechny úterní lekce AE + Body Form a čtvrteční lekce Dance Aerobiku kromě 15. 2. Jóga je každou neděli kromě jarních prázdnin.

Informace o zrušených lekcích během jarních prázdnin (17. - 25. 2.) zjišťujeme u lektorů a budeme o nich informovat zde. 

V průběhu jarních prázdnin Prahy východ nebudou tyto kurzy: Parkour&Freerun, rokenrol, aerobik s Olgou, joga s Olgou 18.2. a 25.2.). pondělní pilates, kytara a flétna a ještě čekáme na další informace od lektorů.

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU  AKTUALIT SKCENTRA

Pokud máte zájem o zasílání aktualit přímo na váš mail, stačí se přihlásit v menu aktuality k odběru, kde uvedete svoji mailovou adresu a jméno.

 

NOVÁ DOMÉNA NAŠICH STRÁNEK

www.skcvondrejove.cz

 

HLEDÁME TRENÉRY

pro vedení kurzu kruhového tréninku. Zájemci, volejte na 777668212 Hynka Kašpara, manažera SKC.

PARTNEŘI

image003.jpg

zřizovatel SKCENTRA 

 

www.zaprazi.eu

 

http://mas.ricansko.eu/

 

RENOMOVANÉ KLUBY A ŠKOLY, KTERÉ PŮSOBÍ V SKC.  

www.sipkova.cz   

www.machota-sport.cz 

www.helendoron.cz   

www.tstwist.cz   

www.apdt-ricany.wbs.cz  

 www.boxstarek.cz   

 www.mommytime.cz   

19. 2. Patrik

Zítra: Oldřich

V SKCENTRU PŮSOBÍ MISTŘI REPUBLIKY, EVROPY A SVĚTA. 

Jmenujeme alespoň ty nejúspěšnější:

Vladimír Machota: 6x vicemistr světa a 3x mistr Evropy v Taekwon do 

Lucie Mášová: druhá vicemistryně Evropy v rokenrolových formacích

Standa Stárek: 3x mistr republiky v boxu

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate

Olga Šípková, mistryně světa a 2x mistryně Evropy ve sportovním aerobiku,

Dominika Podráská, Šteglová, reprezentantka ČR, 7x mistryně republiky a 3. z MS ve florbale 

Návštěvnost stránek

084686