Drobečková navigace

Úvod > Kurzy > Lektoři

Lektoři

Pohybem ke zdraví

Ambrožová Zdena, zambroz@asu.cas.cz, +420 728 188 619

Kurz je vhodný především pro ženy vyššího věku (od 55 let, zúčastnit se mohou i mladší ženy). Zaměřen je na cvičení pro zlepšení držení těla, posílení a protažení svalů, zachování pohyblivosti kloubů. Všechny cviky se provádí ve volném tempu s důrazem na správné dýchání. Lekce vede od zahájení provozu SKC v roce 2006. Navázala jsem na praktické zkušenosti z předešlých tělovýchovných aktivit a současně prohlubuji své znalosti na kurzech, vedených zkušenými lektory i odborných seminářích. Spolu se svými svěřenkyněmi vítám i možnost setkávání se v příjemném prostředí SKC, což je pro seniorky spolu s mladšími kolegyněmi, neméně důležité.

Karate a sebeobrana

Bosák Ondřej, o.bos@seznam.cz, +420 731 922 456

Ondřej Bosák je účastníkem MS a ME ve třech asociacích/federacích karate (WSKA, JKA, WKF). Též se nominoval na kvalifikaci na OH (Tokyo Qualification 2020), Premier league a  stal se vítězem Series A (nejprestižnější světové turnaje). Je zároveň trojnásobným mistrem Evropy v kategoriích do 21 let a vicemistrem světa v mužích.

Bosáková Kristina, kristinabos@centrum.cz, +420 603 917 172

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association). Je držitelkou mnoha medailí z republikových, evropských a světových šampionátů. Zároveň obdržela ocenění Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu získala za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate, jelikož nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

Požární sport Hasiči Turkovice

Brabec Josef, brabec.josef@seznam.cz, +420 603 400 956, s týmem trenérů a instruktorů, mladez@hasiciturkovice.cz

Požární sport je velice komplexní aktivita sestávající přibližně z 10 disciplín. Není v silách jednotlivce v tomto záběru vést efektivně všechny svěřence, proto se našim malým sportovcům věnuje hned několik našich trenérů. Jsou jimi Josef Brabec ml., pro disciplíny požární útok, útok a štafeta CTIF, Josef Brabec st. trénuje štafety 4x60 m, běh na 60 m překážek a detaily provedení jednotlivých disciplín, Natálie Bílá má na starosti štafety dvojic a hry pro děti, Zuzana Brabcová se specializuje na kondiční přípravu a správné technické provedení při překonávání hasičských překážek. Všichni lektoři jsou kvalifikovanými vedoucími nebo instruktory mládeže a také trenéry III. stupně. Všichni mají osobní zkušenosti s požárním sportem, a to na okresní, krajské i celorepublikové úrovni. Dokážeme tak společně předávat dětem radost z pohybu, která velmi často vyvrcholí i v radost z úspěchu při měření sil s vrstevníky.

Scénický šerm

Čermák Ondřej, ondcermak@seznam.cz, +420 720 704 044

Jsem spoluzakladatelem skupiny scénického šermu Carpe Diem, založené roku 1996. Dále jsem působil ve skupině historického šermu Burdýři. Věnoval jsem se práci ve filmu a divadle, jak v ČR, tak v zahraničí. Nyní se věnuji divadelnímu a scénickému šermu v Carpe Diem, které můžete vidět zejména na hradech, festivalech a městských slavnostech po ČR.

Dynamická jóga s relaxací

Fuchsová Dita, vybalancovane@gmail.com, +420 602 110 082

Absolvovala Body Mind Spirit Academy Václava Krejčíka v roce 2011. Má chuť přesvědčit vás, že powerjóga a rozumné cvičení s pomůckami může být i vaším pramenem energie, cestou k hezké postavě i zdrojem pohody.

Bujinkan

Holub Petr, holub-petr@seznam.cz, +420 733 149 060

Petr Holub začal trénovat v roce 2004 v Nizozemí a následně od roku 2006 pod vedením Pavla Slavíka z Bujinkan Dojo Prague. Měl možnost navštívit dvakrát tréninky přímo v Japonsku, kolébce tohoto bojového umění.

Hatha jóga

Kamarýtová Jolana, Jolana.Soukupova@seznam.cz, +420 777 122 756

Aktivně se věnuji józe od roku 2008, kdy jsem začala cvičit program „Similiris“ v SKC v Ondřejově s lektorkou Mgr. Brankicou Šurlan, Ph.D. Pro hlubší poznání a získání certifikátu instruktora jsem studovala jógu v Mezinárodní akademii pro studium instruktorů jógy v Bělehradě pod vedením učitele jógy, profesora Dr. Predraga Nikiće. Moje motto je: Jóga mi pomohla uklidnit myšlenky, uspořádat život, zmobilizovat a milovat své tělo. Miluji Hatha jógu, neumím si představit, že bych se s ní v životě minula.“

Fit trénink (silový)

Kudrmanová Katka, sealova@seznam.cz, +420 720 705 086

Kateřinou Kudrmanovou DiS., je nejen profesionální fitness trenérka, ale je i nutriční poradce a může účastníkům kurzu poradit i se stravou. V ceně kurzu je i nabídka zaslání mailem všeobecného pojednání o zdravém stravování s ukázkami, jak si takový jídelníček sestavit.

Taekwon-Do

Vladimír Machota a kvalifikovaní členové oddílu, secretarcft@gmail.com, +420 606 472 272 (kontakt na Lídu Machotovou)

Vladimír Machota je mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy, několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

Angličtina podle Helen Doron

Miškovská Iva, ivana.miskovska@seznam.cz, +420 777 906 105

Nezávislá učitelka Helen Doron Early English se zabývá osvědčenou výukou angličtiny, kde se děti učí pomocí písniček, her a zábavných pomůcek.

Jóga pro děti

Moťková Kamila, kamilakozakova@gmail.com+420 724 155 740

Jsem lektorkou jógy pro dospělé i děti. Po dlouhé osobní praxi jsem absolvovala v roce 2015 půlroční lektorský kurz v České akademii jógy v Praze a v roce 2018 tamtéž roční akreditovaný kurz 2. stupně (ve spolupráci s FTVS). Vedu lekce Hatha jógy s akcentem na zdravé pohybové vzorce. V České akademii dětské jógy jsem absolvovala akreditovaný lektorský kurz jógy pro děti. Ráda také lekce obohacuji hudbou. Ta je mým druhým povoláním. Jsem aktivní hráčkou na hoboj; tento obor jsem vystudovala na Hudební fakultě AMU v Praze, kde v současné době také vyučuji.

Parkour/Freerun

Mračková Iva a Ant Parkour Deadly Team Říčany, iva.mrackova@seznam.cz, +420 722 908 072

Jelikož byla stále v pohybu (v dětství se věnovala vrcholově sportovní gymnastice, kde patřila do užšího výběru na Olympijské hry v Soulu), věnovala se předškolním dětem v Baby Clubech.  Vystudovala FTVS UK, organizovala sportovně-kulturní produkce pro děti i dospělé v regionu.  V roce 2008 se vrhla do sdružování teenagerů, kteří vyznávají filozofii Parkouru&Freerunu a založila Ant Parkour Deadly Team Říčany.

Lezení, pohybové hry s lezením, lávové masáže

Ondruš Tom, tom.ondrus@hotmail.com, +420 607 414 090

Skupinová a individuální fyzioterapie

Píglová Tereza, tereza.piglova@seznam.cz, +420 602 330 620

Vystudovala jsem obor fyzioterapie na 3.lekarske fakultě a FTVS UK, kde jsem také absolventkou postgraduálního studia Biomechaniky. Během 13 lete praxe na různých místech ambulantní fyzioterapie v Praze a okolí, jsem ráda, že už několik let mohu být součástí přátelského týmu SKC.

Čchi-kung

Procházková Renata, reny.prochazkova@gmail.com, +420 777 778 051

Jsem akreditovaná lektorka tradičního čínského cvičení ČCHI-KUNG výborného pro vitalitu a dlouhověkost, odstraňuje stres a únavu, posiluje tělo i ducha a přináší radost a klid. Je vhodný pro všechny bez ohledu na věk a kondici. Jedná se sestavu pomalých cviků. 

Rokenrol

Prokešová Elen, elen.prokesova@gmail.com, +420 773 110 700

Téčko - Sportovní přípravka

Řeháková Šárka, sarka.fit@seznam.cz, +420 731 537 084

Jsem profesionální fitness trenérka-ACI-Wellness konzultant s 15letou praxí. Věnuji se osobním tréninkům pro klienty na míru v Praze, také jezdím za klienty domů. Jsem trenérka FCCT-kruhový trénink TRX,FLOWIN, instruktorka lyžování stupeň C. Nyní se zaměřuji na dětskou skupinu Téčko-všeobecný pohybový rozvoj pro pozdější zaměření na sportovní specializaci.

Badminton

Stárek Jaroslav, kamna.krby@seznam.cz, +420 602 360 489

Je jedním s účastníků skupiny badmintonu, která sportuje bez trenéra pravidelně již několik let.

Box a kondiční box

Stárek Standa a Štádler Zdeněk, starek.standa@seznam.cz, z.stadler@seznam.cz, +420 603 548 275, +420 723 051 088

Standa Stárek je pražský rohovník, závodí v polotěžké váze a dosáhl již třikrát titulu mistra republiky. Během svého působení v SKC vychoval trenéra Zdeňka Štádlera

Dance Aerobic, Body Form, Jóga

Studničková Šípková Olga, olga@sipkova.cz, +420 739 090 664

Profesionální instruktorka aerobiku, mistryně světa, několikanásobná mistryně Evropy a ČR ve sportovním aerobiku, také jeho velmi úspěšná trenérka. Propagátorka zdravého životního stylu, autorka mnoha publikací a DVD i televizních pořadů pro zájemce o rekreační formy aerobiku. Patří mezi TOP lektory ČR a tím pádem i SKC. Nově je lektorka v projektu Dovychovat a koučka v oblasti osobního rozvoje. Zájemci o lekce mohou přímo kontaktovat Olgu Šípkovou prostřednictvím mailu.

Mažoretky

Šeblová Tereza, seblovaterez@gmail.com, +420 777 319 920

Mažoretkám se věnuji od dětství. Mažoretkový sport už není pouze o pochodování, nyní se jedná o náročnou práci s hůlkou, která je spojena s baletem, výrazovým tancem, gymnastikou a dalšími tanečními styly. Ráda přivítám ty, kteří se chtějí naučit něčemu novému.

Pilates

Valuchová Barbora, barborasourkova@seznam.cz, +420 732 360 493

Instruktorka pohybové metody Pilates Level 1 a 2, úroveň Mat 1-3 a Ron Fletcher Towelwork, pod vedením Renaty Sabongui.,Instruktor  Powerjógy pod vedením Václava Krejčíka, absolvovala školení Port de Bras u jeho zakladatele a španělského fitness trenér Julio Dieguez Papiho i školení Port de Bras Basic u Ivy Mojžíšové.

Balet

Zadáková Hana, hana.zadakova@mountfield.cz, +420 602 692 400

Baletu se věnovala od dětství pod vedením sester Šiklových, primabalerín ND, které působily v Ondřejově. Stále navštěvuje hodiny baletu pro dospělé v Praze a svoje zkušenosti předává již několik let malých baletkám v SKC v Ondřejově.