SPORTOVNÍ KURZY 

 

ŠKOLÁCI

  

Karate - PONDĚLÍ 18 - 19 hod - tělocvična

Kurz je pojat jako přípravka karate pro děti od 7 let do 12. Děti budou učit základní techniky a dovednosti karate, etiku chování bojového sportu a budou dělat po roce zkoušky na technické stupně, což je tzv. páskování. Začíná se od bílého pásku a končí černým páskem (tzv.Obi). V průběhu kurzu se děti naučí základní pohybové dovednosti, gymnastiku a vše potřebné k tomu, aby byly dobré. Bude se cvičit v kimonech a bez bot. V případě zájmu bude kurz rozšířen tak, aby se děti mohly účastnit i soutěží.

lektor: Kristina Bosáková

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1260,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již  přes 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Parkour & Freerun - ÚTERÝ 15 - 16 hod začátečníci od 6 let a 16 - 17 hod pokročilí od 9 let - tělocvična 

Ant Parkour Deadly Team Říčany, z.s.

působí již 10 let a zaměřuje se především na děti.

Hlavní náplní tréninků je naučit členy teamu správnou techniku cviků. Získávají zde základy sportovní gymnastiky a akrobacie, které jsou nezbytné pro perfektní zvládnutí triků ať již v nebo i mimo tělocvičnu, aniž by utrpěli úraz a ohrožovali své okolí.
Pravidelně se účastníme promo aktivit, natáčení reklamních spotů. Organizujeme soustředění a sportovní setkání v ČR i mimo republiku, především v Itálii, Francii a na Slovensku, kde si děti předávají své zkušenosti.
Pro více informací ohledně vstupu do APDT a pravidelné tréninky prosím kontaktujte:
Iva Mračková +420 722908072 nebo na e-mailu: iva.mrackova@seznam.cz

 

lektor: Iva Mračková a Ant Parkour Deadly Team Říčany

Jelikož byla stále v pohybu (v dětství se věnovala vrcholově sportovní gymnastice, kde patřila do užšího výběru na Olympijské hry v Soulu), věnovala se předškolním dětem v Baby Clubech.  Vystudovala FTVS UK, organizovala sportovně - kulturní produkce pro děti i dospělé v regionu.  V roce 2008 se vrhla do sdružování teenagerů, kteří vyznávají filozofii Parkouru&Freerunu a založila Ant Parkour Deadly Team Říčany. Pravidelně trénují, zúčastňují se různých veřejných aktivit a pořádají každoročně příměstské tábory pro děti ve stylu P&F, jezdí na sportovní soustředění k moři a produkují tzv. Jamy, kde se setkávají se svými příznivci z celé ČR. 

cena:         platba u lektora 

 

 

 

Taekwon- do  - oddíl: středa 17 - 18 hod - tělocvična a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična, přípravka: středa 16 - 17 hod - malý sál, neděle 15 - 16 tělocvična

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

ČCHI-KUNG ČTVRTEK 19,00 - 20,30 hod Malý sál

Cvičení čchi-kung 8 kusů brokátů je zaměřeno především na zesílení všech vnitřních orgánů, protažení páteře a posílení zad. Odstraňuje stres, únavu a napětí ze svalů. Zvyšuje psychickou a fyzickou kondici, a má tak pozitivní dopad na zdraví.  Cvičení čchi-kungu mi přináší radost, pohodu, zvyšuje vnímání toku energie v mém těle. Pozitivní účinky z cvičení čchi-kungu bych ráda sdílela s dalšími lidmi.

lektor Renata Procházková, platba u lektora

 

DOSPĚLÍ

 Badminton - PONDĚLÍ, ČTVRTEK 20,00 - 22,00 hod - tělocvična

Dobrá badmintonová parta se schází již několik let. Díky manželům Čihákovým se stal badminton v Ondřejově oblíbeným sportem.

cena: skupina se složí na pronájem, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

   

Aerobik a Body Form - ÚTERÝ 18 - 19,30 hod - tělocvična

Kurz je kromě aerobiku zaměřen i na formování těla s cíleným posilováním ochablých a problémových svalových skupin za použití různého náčiní i stepů. Aerobik je v jednodušší formě jako rozcvičení a zahřátí v úvodu hodiny. Na závěr si cvičenky protáhnou při strečinku zkrácené svaly a uvolní celý organismus. Celou lekcí prozařuje výborná atmosféra a dobrá nálada, kterou dokáže navodit  právě Olga Šípková.

lektor: Olga Šípková

Profesionální instruktorka aerobiku, mistryně světa, několikanásobná mistryně Evropy a ČR ve sportovním aerobiku, také jeho velmi úspěšná trenérka. Propagátorka zdravého životního stylu, autorka mnoha publikací a DVD i televizních pořadů pro zájemce o rekreační formy aerobiku. Patří mezi TOP lektory ČR a tím pádem i SKC.           

Cena:       platba u lektora

                        

Box a kondiční box - ÚTERÝ 19,30 - 21,30 hod  a SOBOTA 9,30 - 11 hod - tělocvična

Kurzy klasického a kondičního boxu s trojnásobným mistrem republiky v polotěžké váze Standou Stárkem jsou pro všechny, kteří chtějí: zkusit něco nového, vylepšit si kondičku a fyzickou odolnost, zformovat a zpevnit postavu, zlepšit koordinaci pohybu, zvednout si sebevědomí či umět se ubránit v nečekaných situacích. Zúčastnit se mohou všichni zájemci bez rozdílu pohlaví. Standa Stárek nabízí i možnost individuálního tréninku po dohodě na mobilu 603 547 275.

lektor: Standa Stárek

Pražský rohovník, závodí v polotěžké váze a dosáhl již třikrát titulu mistra republiky.

Cena:       platba u lektora

 

Taekwon- do  - STŘEDA 17 - 18 hod a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična, nově otevřena přípravka STŘEDA 16 - 17 hod malý sál a NEDĚLE 15 - 16 hod tělocvična

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

Kruhový trénink ČTVRTEK 19 - 20 hod, tělocvična a SOBOTA 9 - 10 hod, 30 min tělocvična, 30 min malý sál  

Jednotlivé lekce jsou vedeny formou kruhového intervalového tréninku. Vždy 30 s se "tvrdě maká", pak cca 15 s pauza, střídá se stanoviště a jede se dál. Na začátku je společné zahřátí, rozpohybování, tzv. aktivní strečink, pak 30 min dřiny podle popsaného modelu, nakonec pomalé a důkladné protažení. Toto je ideální forma tréninků pro hubnutí a tvarování postavy (kardio plus posilování). Náročnost je přizpůsobena fyzické kondici účastníků kurzu.
 
lektor: Katka Kudrmanová 
 
Kateřinou Kudrmanovou DiS., je nejen profesionální fitess trenérka, ale je i nutriční poradce a může účastníkům kurzu poradit i se stravou. V ceně kurzu je i nabídka zaslání mailem všeobecného pojednání o zdravém stravování s ukázkami, jak si takový jídelníček sestavit. 
 
cena: platba u lektora

 

 

 

AKTUALITY 

 

V pondělí 8. května NEJSOU kurzy baletu, karate, sebeobrany a powerjóga.

NOVÝ kurz “ABY ZÁDA NEBOLELA". Jarní regenerační cyklus zdravotního cvičení vhodného pro starší generaci s dlouholetou cvičitelkou Martou Princovou. Od 11.dubna, úterý 9.00 - 10.00 v Malém sále,10 lekcí / 500 Kč, jedna lekce 70 Kč. Více tel. 720 365 760.

ROZVRH od února 2023 a přihláška na kurzy organizované SKC (v rozvrhu jsou fialově), pod přihláškou jsou uvedeny ceny, KTERÉ ZŮSTÁVAJÍ STEJNÉ JAKO V MINULÉM POLOLETÍ. Na kurzy organizované samotnými lektory se přihlašujte přímo u lektorů.

Příměstské tábory v SKC budou dva: v termínu 17.-21.července (přihlášky na skcvondrejove@seznam.cz) a 14.-18. srpna (přihlášky na tom.ondrus@hotmail.com). Cena týdne se zajištěním programu a stravy je 3000 Kč/dítě. 

Už tento čtvrtek 16.3.! Novinkou v SKC Ondřejov je ve čtvrtek v 19:00-20:30 cvičení čchi-kung 8 kusů brokátů. Lektorka Renata Procházková: “Je zaměřeno především na zesílení všech vnitřních orgánů, protažení páteře a posílení zad. Odstraňuje stres, únavu a napětí ze svalů. Zvyšuje psychickou a fyzickou kondici, a má tak pozitivní dopad na zdraví. Přijďte to zkusit!”

Japonské bojové umění BUJINKAN, každý čtvrtek od 17:30 do 19 hodin. Tréninky vede Petr Holub, který přibližuje: “Bujinkan jsem začal trénovat v roce 2004 v Nizozemí a následně od roku 2006 pod vedením Pavla Slavíka z Bujinkan Dojo Prague v Praze.” První lekce je pro každého zdarma. Následné tréninky stojí 150 Kč za lekci. Více na holub-petr@seznam.cz.

MASÁŽE
Lávovými kameny, 90 minut, zaváděcí cena 1250 Kč. Masáž obličeje teplými polodrahokamy, 30 minut, cena 500 Kč. Klasická švédská masáž teplými oleji, 60 minut 1000 Kč. Ideální i jako dárek. Kontaktujte (zeptejte se více/domluvte se na termínu) přímo maséra: Tom Ondruš  
tom.ondrus@hotmail.com.

Fyzioterapie v pátky v SKC.

Semináře s Bárou Jankovou, první ve středu 25.1.

Kavárna POHODA v 1. patře. 
Po:16-19
Ut:15:15-17:30
St:16:30-20
Čt:15:15-17:30
Pá:1×za14dni 16:30-19 

Přijďte k nám s dětmi nebo s příteli na dobré kafe či svačinu.

Kroužek současného výtvarného umění pro děti 6-12 let. Vždy v pondělí 16:30 - 18:00, vede nadšená výtvarná lektorka GHMP, Mgr. Jiřina Bělohradská, přihlášky e-mailem na: jirina.belohradska@me.com nebo tel: 777942275.

Přihláška na kurzy lezení na boulderingové stěně s trenérem Tomem je tady:

Cvičení s Katkou Kudrmanovou vždy ve čtvrtek večer.

V sobotu 7. května na Akademii SKC děti předvedly činnost kroužků v SKC jako rokenrol, kytara, balet, parkour, mažoretky, karate a další. “Děkujeme všem lektorům a lektorkám, kteří s dětmi v nelehkém uplynulém období cvičili a ještě měli energii připravit je na akademii,” říká manažer SKC Hynek Kašpar. 


Prosíme a vyzýváme všechny, aby v SKC a v jeho okolí udržovali pořádek.

 


Přijďte do SKC, těšíme se na vás!

 

Chcete dostávat aktuální informace z našeho SKC? Můžete se zaregistrovat tady.

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI SKC

image003.jpg

zřizovatel SKCENTRA 

 

www.zaprazi.eu

 

http://mas.ricansko.eu/

 

30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila

SKC Ondřejov nabité akcemi

Balet, Taekwon Do, parkour, karate, sebeobrana, mažoretky,hip hop,  hra na ukulele – i tyto kroužky patří do nabídky Sportovně kulturního centra v Ondřejově. Děti své dovednosti odprezentují na tradiční Akademii SKC v sobotu 22. dubna v 13.30.

Další sobotu, 29. dubna v 19.00, v sále SKC vystoupí Malina Brothers. Co se v životě sympaťáků z této bluegrassové skupiny odehrálo od podzimu 2021, kdy v SKC koncertovali naposledy? Odpovídá Pepa Malina: Na sklonku roku 2022 jsme navštívili několik univerzit v USA, setkali jsme se se studenty v rámci programu mezinárodní výměny kulturního dědictví a odehráli několik koncertů v Tennessee, Severní Karolíně a Kentucky. Po vlažné sezóně 2021, která byla poznamenána Covidem, jsme opět naplno nasedli do koncertního rychlíku. Lidé se opět naučili chodit na koncerty. Přeci jen je znát, že kulturní povyražení je důležitýrelax pro mnoho z nás. Tuhle formu socializace asi nic nenahradí. Posluchači jsou vděční, když přijedeme a máme mnoho pozitivních reakcí. V Ondřejově tomu také nikdy nebylo jinak, takže se opět moc těšíme do SKC! O lístky za 280 Kč si pište na skcvondrejove@seznam.cz. Na místě před koncertem budou stát 350 Kč.

Kam s dětmi v létě?

Už pošesté organizujeme v SKC příměstské tábory. Oba stojí 3000 Kč, nástupy u obou jsou od 7.45, vyzvedávání je do 16.30. U obou zajistíme celodenní stravu a program.

ČERVENEC 17.-21.7.

Pro děti od 6 do 14 let. Program: výlety s bojovkou, tvoření, venku fotbal, vevnitř v tělocvičně vybíjená a další hry. Přihlášky na skcvondrejove@seznam.cz.  

SRPEN 14.-18.8.

Pro děti od 8 do 13 let. Program bouldering na stěně, hry v tělocvičně, v případě hezkého počasí i venku, bojovka. Přihlášky na tom.ondrus@hotmail.com.

Návštěvnost stránek

151774