Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Předprodej vstupenek na Bohemia balet zahájen

Předprodej vstupenek na Bohemia balet zahájenV sobotu 6. dubna od18 hod se koná v SKC v Ondřejově představení vynikajícího souboru Taneční konzervatoře Praha - Bohemia baletu. V kavárně rodinného klubu Pohoda máte možnost zakoupit si již nyní vstupenky v ceně 180,- Kč. Kavárna je otevřena v pondělí, úterý, středu a pátek od 15 do 19 hod. Je rovněž možnost objednat si vstupenky on-line na skcvondrejove.cz. 

     BOHEMIA BALET je soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, složený z absolventů školy, pod vedením uměleckého ředitele Mgr. Jaroslava Slavického, dlouholetého sólisty baletu Národního divadla v Praze i zahraničních scén a nositeli Ceny Thálie za celoživotní mistrovství. Ke spolupráci se souborem jsou zváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové. Za dobu své existence se vyvinul v ambiciózní soubor mladých tanečníků, mnohdy laureátů mezinárodních soutěží. Soubor vystupuje pravidelně na pražských i mimopražských divadelních scénách i v zahraničí, hostuje na zahraničních festivalech i tanečních přehlídkách / Německo, Francie, Slovensko, Polsko, USA, Japonsko, Kolumbie, Portugalsko, Kambodža/.  Záběr repertoáru je velmi široký, zahrnuje jak ukázky klasického baletního odkazu, tak současné choreografické kompozice i lidové tance z Čech, Moravy a Slovenska.

     O novém programu pro večer v Ondřejově se rozpovídal přímo umělecký ředitel souboru Jaroslav Slavický: „Je to neuvěřitelné, ale skutečně vystoupíme 6.4. v Ondřejově po desáté! Neskutečné, ale také krásné! Díky Jiřině a Máše Šiklovým, které vedly v Ondřejově úspěšné baletní a taneční kurzy /navštěvovaly je děti ze 17 obcí regionu/ se tu vytvořila úžasná tradice, představení jsou vždy provázená velkým zájmem diváků a panuje na nich skvělá atmosféra. A musím také zmínit báječné přijetí pořadateli, panem Kašparem, paní Řešátkovou a úžasnou spolupráci pana Řezby, který pomáhá s technickým zajištěním představení. Dost důvodů, abychom se do Ondřejova těšili! Jsem přesvědčen, že ani tentokrát ondřejovské diváky nezklameme. Do programu jsme zařadili naše „majsrštichy“. Mozartissimo na Malou noční hudbu W. A. Mozarta v choreografii Mariky Blahoutové, která se dotýká humornou formou rozmanitostí a rivality tanečních stylů /klasika – moderna/, vztahových naschválů a lidských škobrtnutí. Se špetkou kouzel plní sny všeho druhu a graduje souladem všech tanečníků ve virtuózním finále. Mozartissimo je technicky velmi náročné, a přesto navozuje pocit lehkosti, radosti a vyloudí smích obecenstva. Druhou část programu vyplní poetická Alfama v choreografii francouzské choreografky Bérangere Andreo na portugalské písně stylu fado, vyprávějící o křehkých vztazích mladých lidí. Závěr programu bude tvořit nádherné taneční pohybové divadlo Hany Litterové inspirované písněmi Hany Hegerové. Představení plné lásky, vášně, citu, bolesti, ale i úsměvu, lehkosti a humoru. Uvedli jsme je s velkou úctou a pokorou k nedožitým devadesátým narozeninám královny českého šansonu. Co říci na závěr? Nenechte si ujít tuto výjimečnou příležitost a přijďte se pobavit i potěšit krásnými choreografiemi a výkony mladých tanečníků do SKC v Ondřejově.

Těší se na vás tým SKC v Ondřejově

BOHEMIA BALET plakát 6. 4. 2024.pdf

Penzion.png