Zprávy z SKC


Kurz pro mažoretky

... bude od února v pondělí ve velkém sále, v 15.00 a v 16.00. Pod vedením Terky Šeblové se všichni od 4 do 15 let seznámí se základy gymnastiky a baletu, procvičí taneční průpravu, pochodový krok a práce s hůlkou. Zájemci se nám mohou hlásit.

 

Nově v SKC: čchi-kung

Už jste někdy slyšeli o čchi-kung 8 kusů brokátů? Je to cvičení zaměřené především na zesílení všech vnitřních orgánů, protažení páteře a posílení zad. Odstraňuje stres, únavu a napětí ze svalů. Zvyšuje psychickou a fyzickou kondici, a má tak pozitivní dopad na zdraví. Lektorka Renata Procházková: “Cvičení čchi-kungu mi přináší radost, pohodu, zvyšuje vnímání toku energie v mém těle. Pozitivní účinky z cvičení čchi-kungu bych ráda sdílela s dalšími lidmi, proto otevírám nový kurz v SKC Ondřejov ve čtvrtek v 19:00-20:30. Jste srdečně zváni.”SKC Ondřejov nabité akcemi

Balet, Taekwon Do, parkour, karate, sebeobrana, mažoretkyhip hop,  hra na ukulele – i tyto kroužky patří do nabídky Sportovně kulturního centra v Ondřejově. Děti své dovednosti odprezentují na tradiční Akademii SKC v sobotu 22. dubna v 13.30.

Další sobotu, 29. dubna v 19.00, v sále SKC vystoupí Malina Brothers. O lístky za 280 Kč si pište na skcvondrejove@seznam.cz. Na místě před koncertem budou stát 350 Kč.

Kam s dětmi v létě?
Už pošesté organizujeme v SKC příměstské tábory. Oba stojí 3000 Kč, nástupy u obou jsou od 7.45, vyzvedávání je do 16.30. U obou zajistíme celodenní stravu a program.

ČERVENEC 17.-21.7.

Pro děti od 6 do 14 let. Program: výlety s bojovkou, tvoření, venku fotbal, vevnitř v tělocvičně vybíjená a další hry. Přihlášky na skcvondrejove@seznam.cz.  

SRPEN 14.-18.8.

Pro děti od 8 do 13 let. Program bouldering na stěně, hry v tělocvičně, v případě hezkého počasí i venku, bojovka. Přihlášky na tom.ondrus@hotmail.com.Příměstský tábor SKC 17.-21.července

Tradiční příměstský tábor SKC pro děti 6-14 let proběhne v termínu 17.-21. července.

Nástupy dětí 7.30-8.15, vyzvedávání dětí do 16.30.

Program (sportovní, hry v tělocvičně i venku) zajištěn, stejně jako dvě svačiny, oběd a pitný režim. Budou minimálně dva vedoucí.

Cena JE STEJNÁ JAKO LONI, 3000 Kč/dítě. Je možné, aby tábor dětem zaplatil váš zaměstnavatel, kterému vystavíme fakturu.

Přihlášky s uvedením jména dítěte, data jeho narození a spojení na rodiče posílejte na skcvondrejove@seznam.cz.  

IMG_6753.jpgPražské taneční divadlo 14. ledna v SKC

Po třech letech se do SKC vrací Pražské taneční divadlo představením „PĚT LET NA HROMADĚ. Jak taneční soubor představuje režisérka, choreografka, tanečnice a produkční Gabriela Novotná? „Jsme divadlo, které využívá nálady rozmanitých hudebních žánrů a pomocí pestré škály tanečních stylů a pantomimy vyprávíme vtipné historky i příběhy k zamyšlení.“ V sobotu 14. ledna v 19.00 čekejte v sále SKC pestrou mozaiku choreografií o rozličných podobách lásky, zápletkách a duševním obnažování. Tanečníci představí témata, která mnozí prožívají: touha po mateřství a naopak každodenní vyčerpání multitasking matek, nudné manželství, přátelství kamaráda, co vás vytáhne ze dna, láska z mládí naplněná v podzimu života a mnohé další. Lístky si můžete objednat na skcvondrejove@seznam.cz. Cena v předprodeji je 190 Kč, na místě bude 250 Kč. 

  IMG_0442.jpgSeminář ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Zajímá vás čínská medicína, ale připadá vám příliš neproniknutelná? Léčíte a chcete této nauce víc rozumět? Věnujete se Qi-gongu, Tai-ji či jinému východnímu cvičebnímu systému a chcete více chápat souvislosti? Potřebujete jasnou, srozumitelnou orientaci?

Právě vám je určena PŘEDNÁŠKA ČÍNSKÁ MEDICÍNA, v kavárně Pohoda v SKC Ondřejov ČTVRTEK 20. ŘÍJNA  nebo NEDĚLE 23. ŘÍJNA od 19.oo.  

V dobách, kdy se ve střední Evropě teprve formovaly náznaky Velké Moravy, v Číně už fungovala Velká lékařská universita, která se podle oboru studovala tři až sedm let…Ve společném večeru vám umožním krátkou exkurzi: popíšeme si základní pilíře této nauky, vztáhneme je na lidské tělo, naučíme se rozlišovat kategorie chorob a vazby procesů uvnitř organismu. Vysvětlíme si přístup dietetiky a fytoterapie jako stěžejních metod léčby.

Cena 400 Kč je splatná na místě, registrace a dotazy na: zimmelovaeva@email.cz, nebo tel.: 773900351. Více o lektorce Evě Zimmelové a o akcích v SKC.

 Čínská medicína v SKC

Datum konání: 20. 10. 2022

Ve čtvrtek 20.10. a neděli 23.10. vždy od 19.00 budou v Kavárně SKC semináře čínské medicíny, které vede Eva Zimmelová. Více Vám sdělí lektorka na zimmelovaeva@email.cz.

 Nový rozvrh SKC

SKC opět otevírá řadu kurzů sportovních, tanečních i hudebních pro děti i dospělé. Novinkou je třeba Předtaneční ve čtvrtek odpoledne. Tady je rozvrh, na www.skcvondrejove.cz je více informací, jako je přihláška a ceník akcí pořádaných SKC. Od září můžete ve všední dny odpoledne opět navštívit oblíbenou kavárnu Pohoda v 1. patře SKC.Po 3 letech AKADEMIE SKC

V sobotu 7. května od 10 hodin přijďte povzbudit děti, které předvedou činnost kroužků v SKC jako rokenrol, kytara, balet, parkour, mažoretky, karate, HIP HOP a Taekwon Dodalší. “Děkujeme všem lektorům a lektorkám, kteří s dětmi v nelehkém uplynulém období cvičili a ještě mají energii připravit je na akademii,” říká manažer SKC Hynek Kašpar.Vitalita, seminář 20.3. v SKC

Milí příznivci zdraví, ráda bych vás pozvala na dopolední  seminář na téma Vitalita, který proběhne v neděli  20.3. od 9:00 do 12:00 v SKC Ondřejov.

Co se naučíte? techniky od hlavy až k patě, které podpoří vaši imunitu a  pozitivní postoj k životu. Procítíte radost z pohybu i radost jógových ásan. Podpoříte léčivé síly vašeho těla. Vaše mysl zažije pocit klidu a harmonie.

Na setkání s vámi se těší 

Alena Stellnerová

akreditovaná lektorka Školy pánevního dna a cvičitelka Jógy v denním životě od roku 2003

www.panvicky.webnode.cz 

a.stellnerova@centrum.cz

777 299 272

 Letní příměstské tábory SKC

V SKC děláme už řadu let pro děti 6-14 let v létě příměstské tábory.  Letos plánujeme dva turnusy, 1.termín 18-22.7., 2.termín 25-29.7. nebo 1-5.8. (podle zájmu). Program: v tělocvičně (sportovní a soutěžní aktivity), výlety do přírody.Jídlo a pití zajistíme. Cena: loni to bylo 2500 Kč, jisté zdražení předpokládáme, upřesníme. Jsme připraveni vystavit fakturu, některé firmy to dětem zaměstnanců proplácejí. Zájemci ať se hlásí na skcvondrejove@seznam.cz.

 
AKTUALITY 

 

Akademie SKC v sobotu 22. dubna v 13.30.

Malina Brother v sobotu 29.4 v 19.00. V předprodeji jsou lístky pořád ještě za 280 Kč. Možné je zakoupit je buď přes e-mail skcvondrejove@seznam.cz, nebo také v kavárně Pohoda v 1. patře SKC.

ROZVRH od února 2023 a přihláška na kurzy organizované SKC (v rozvrhu jsou fialově), pod přihláškou jsou uvedeny ceny, KTERÉ ZŮSTÁVAJÍ STEJNÉ JAKO V MINULÉM POLOLETÍ. Na kurzy organizované samotnými lektory se přihlašujte přímo u lektorů.

Příměstské tábory v SKC budou dva: v termínu 17.-21.července (přihlášky na skcvondrejove@seznam.cz) a 14.-18. srpna (přihlášky na tom.ondrus@hotmail.com). Cena týdne se zajištěním programu a stravy je 3000 Kč/dítě. 

Už tento čtvrtek 16.3.! Novinkou v SKC Ondřejov je ve čtvrtek v 19:00-20:30 cvičení čchi-kung 8 kusů brokátů. Lektorka Renata Procházková: “Je zaměřeno především na zesílení všech vnitřních orgánů, protažení páteře a posílení zad. Odstraňuje stres, únavu a napětí ze svalů. Zvyšuje psychickou a fyzickou kondici, a má tak pozitivní dopad na zdraví. Přijďte to zkusit!”

Japonské bojové umění BUJINKAN, každý čtvrtek od 17:30 do 19 hodin. Tréninky vede Petr Holub, který přibližuje: “Bujinkan jsem začal trénovat v roce 2004 v Nizozemí a následně od roku 2006 pod vedením Pavla Slavíka z Bujinkan Dojo Prague v Praze.” První lekce je pro každého zdarma. Následné tréninky stojí 150 Kč za lekci. Více na holub-petr@seznam.cz.

MASÁŽE
Lávovými kameny, 90 minut, zaváděcí cena 1250 Kč. Masáž obličeje teplými polodrahokamy, 30 minut, cena 500 Kč. Klasická švédská masáž teplými oleji, 60 minut 1000 Kč. Ideální i jako dárek. Kontaktujte (zeptejte se více/domluvte se na termínu) přímo maséra: Tom Ondruš  
tom.ondrus@hotmail.com.

Fyzioterapie v pátky v SKC.

Semináře s Bárou Jankovou, první ve středu 25.1.

Kavárna POHODA v 1. patře. 
Po:16-19
Ut:15:15-17:30
St:16:30-20
Čt:15:15-17:30
Pá:1×za14dni 16:30-19 

Přijďte k nám s dětmi nebo s příteli na dobré kafe či svačinu.

Kroužek současného výtvarného umění pro děti 6-12 let. Vždy v pondělí 16:30 - 18:00, vede nadšená výtvarná lektorka GHMP, Mgr. Jiřina Bělohradská, přihlášky e-mailem na: jirina.belohradska@me.com nebo tel: 777942275.

Přihláška na kurzy lezení na boulderingové stěně s trenérem Tomem je tady:

Cvičení s Katkou Kudrmanovou vždy ve čtvrtek večer.

V sobotu 7. května na Akademii SKC děti předvedly činnost kroužků v SKC jako rokenrol, kytara, balet, parkour, mažoretky, karate a další. “Děkujeme všem lektorům a lektorkám, kteří s dětmi v nelehkém uplynulém období cvičili a ještě měli energii připravit je na akademii,” říká manažer SKC Hynek Kašpar. 


Prosíme a vyzýváme všechny, aby v SKC a v jeho okolí udržovali pořádek.

 


Přijďte do SKC, těšíme se na vás!

 

Chcete dostávat aktuální informace z našeho SKC? Můžete se zaregistrovat tady.

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI SKC

image003.jpg

zřizovatel SKCENTRA 

 

www.zaprazi.eu

 

http://mas.ricansko.eu/

 

30. 3. Arnošt

Zítra: Kvido

SKC Ondřejov nabité akcemi

Balet, Taekwon Do, parkour, karate, sebeobrana, mažoretky,hip hop,  hra na ukulele – i tyto kroužky patří do nabídky Sportovně kulturního centra v Ondřejově. Děti své dovednosti odprezentují na tradiční Akademii SKC v sobotu 22. dubna v 13.30.

Další sobotu, 29. dubna v 19.00, v sále SKC vystoupí Malina Brothers. Co se v životě sympaťáků z této bluegrassové skupiny odehrálo od podzimu 2021, kdy v SKC koncertovali naposledy? Odpovídá Pepa Malina: Na sklonku roku 2022 jsme navštívili několik univerzit v USA, setkali jsme se se studenty v rámci programu mezinárodní výměny kulturního dědictví a odehráli několik koncertů v Tennessee, Severní Karolíně a Kentucky. Po vlažné sezóně 2021, která byla poznamenána Covidem, jsme opět naplno nasedli do koncertního rychlíku. Lidé se opět naučili chodit na koncerty. Přeci jen je znát, že kulturní povyražení je důležitýrelax pro mnoho z nás. Tuhle formu socializace asi nic nenahradí. Posluchači jsou vděční, když přijedeme a máme mnoho pozitivních reakcí. V Ondřejově tomu také nikdy nebylo jinak, takže se opět moc těšíme do SKC! O lístky za 280 Kč si pište na skcvondrejove@seznam.cz. Na místě před koncertem budou stát 350 Kč.

Kam s dětmi v létě?

Už pošesté organizujeme v SKC příměstské tábory. Oba stojí 3000 Kč, nástupy u obou jsou od 7.45, vyzvedávání je do 16.30. U obou zajistíme celodenní stravu a program.

ČERVENEC 17.-21.7.

Pro děti od 6 do 14 let. Program: výlety s bojovkou, tvoření, venku fotbal, vevnitř v tělocvičně vybíjená a další hry. Přihlášky na skcvondrejove@seznam.cz.  

SRPEN 14.-18.8.

Pro děti od 8 do 13 let. Program bouldering na stěně, hry v tělocvičně, v případě hezkého počasí i venku, bojovka. Přihlášky na tom.ondrus@hotmail.com.

Návštěvnost stránek

149434