Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Úspěchy

Úspěchy

2019 

Úspěchy rokenrolových formací pod vedením Terezy Malé

Úspěchy rokenrolových formací pod vedením Terezy Malé Úspěchy rokenrolových formací pod vedením Terezy Malé75220788_3096387800388691_3842555202183888896_o.jpg

Jungles získaly v letošní sezóně zatím jedno stříbro a jedno zlato a mladší Colors jeden bronz a nově sestavená formace Brilliant se na své historicky 2. sutěži probojovala do finále.

Gratulujeme.

2. - 3. 11. 2019 Mistrovství ČR JKA v karate - trenérka - Kristina Bosáková

2. - 3. 11. 2019 Mistrovství ČR JKA v karate - trenérka - Kristina Bosáková 2. - 3. 11. 2019 Mistrovství ČR JKA v karate - trenérka - Kristina Bosáková 2. - 3. 11. 2019 Mistrovství ČR JKA v karate - trenérka - Kristina Bosáková

Na MČR JKA v karate,kde se oddíl z SKC v Ondřejově zúčastnil, se stal Lukáš Hejma Mistrem republiky v kata, Ondřej Bosák je dvojnásobný Mistr rebubliky v kumite v dorostenecké a juniorské kategorii, druhý v kata a v kumite týmu, Kristina Bosáková je Mistryní republiky v kata týmu jak v juniorské kategorii, tak v seniorské kategorii, dále obsadila druhé místo v kata v juniorkách  a třetí místo v kata v seniorské kategorii. 

Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mistrovství Evropy karate JKA 25. - 26. 5. v Kadani

Mistrovství Evropy karate JKA 25. - 26. 5. v Kadani Mistrovství Evropy karate JKA 25. - 26. 5. v Kadani

Přijeli reprezentanti karate JKA (Japan Karate Asociation) devatenácti zemí. Konkrétně Anglie, Arménie, Bosny a Hercegoviny, České republiky, Dánska, Irska, Izraele, Litvy, Maďarska, Malty, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Rumunska, Ruska, Skotska, Slovinska a Srbska. Dohromady více než osm stovek lidí včetně doprovodu, který někdy opravdu zaburácel. Naší vesničku Ondřejov reprezentovali hned dva sportovci, a to Ondřej Bosák a Lukáš Hejma. Ondřej Bosák se stal v 16 letech po urputných bojích, Mistrem Evropy v  kumite a a Lukáš Hejma získal stříbro v kata týmu. Oba dosáhli zatím nejvyššího sportovního úspěchu v dorostenecké a žákovské kategorii. Děkujeme a přejeme další úspěchy.

Mistrovství ČR v rokenrolových formacích 18. 5.

Mistrovství ČR v rokenrolových formacích 18. 5. Mistrovství ČR v rokenrolových formacích 18. 5.

Pod vedením Terezy Malé, dosáhla děvčata trénující v SKC v Ondřejově vynikajícího úspěchu. Ve svých věkových kategoriích se umístily zkušenější Jungles na 2. místě a mladší Colors na místě 3. Gratulujeme.

Oficiální MS v Taekwon-Do, 22. - 28. 4. Inzell, Německo

Oficiální MS v Taekwon-Do, 22. - 28. 4. Inzell, Německo Oficiální MS v Taekwon-Do, 22. - 28. 4. Inzell, Německo Oficiální MS v Taekwon-Do, 22. - 28. 4. Inzell, Německo

Českou federaci vedl a na mítincích zastupoval Senior Vice President ČFT Master Vladimír Machota a sekretář ČFT Ludmila Machotová, kteří již 10 let úspěšně vedou oddíl i u nás. Lída napsala podrobnou

reportáž z celého mistrovství světa, kterou si můžete přečíst zde (DOC). 

Hynek Kašpar, manažer SKC byl oficiálním fotografem mistrovství světa.

Úspěch formací rokenrolu pod vedením trenérky Terezy Malé

Úspěch formací rokenrolu pod vedením trenérky Terezy Malé Úspěch formací rokenrolu pod vedením trenérky Terezy Malé Úspěch formací rokenrolu pod vedením trenérky Terezy Malé

S rokenrolem máme za sebou soutěž v Říčanech. Obě formace jak starší Jungles, tak mladší Colors byly úspěšné a obsadily medailová umístění. Jungles se po zimní přípravě konečně probojovaly do čela a obsadily 1. místo a Colors na svých vůbec prvních závodech, s novou choreografií na téma Trolls  získaly krásné 3. místo. Přesto, že jsou holky "konkurentky" byla cítit skvělá atmosféra. Starší holky byly příkladem a oporou těm mladším.

Je vidět, že jsme v SKC v Ondřejově skvělá parta. 

V SKC se připravovali závodníci taekwon-do na MS

A trochu historie oddílu v Ondřejově

Když byl v roce 2007 založen kroužek Taekwon-Do v Ondřejovské mateřské školce asi nikdo netušil, že to byl zásadní krok při vzniku seriózního sportovního oddílu, který se stal řádným členem České federace Taekwon-Do ITF. Zájem tehdy převýšil kapacitu tělocvičny ve školce, a tak se kroužek přesunul do SKC.V roce 2008 proběhl veřejný nábor nových členů do oddílu a od té chvíle ondřejovští sportovci vkročili do světa Taekwon _Do. V tělocvičně SKC byl uspořádán Národní seminář s Mistrem p. Baltičem ze Slovinska. První oficiální soutěží, kterou pořádal náš oddíl byl 1.ročník středočeského poháru. Členové oddílu vstoupili do oficiálních soutěží a začali sbírat medaile na regionálních, národních a mezinárodních soutěžích. První členové, kteří získali mistrovský stupeň černý pás byli současný trenér oddílu pan Martin Padevět 1. Dan, Jiří Janovský 1.Dan, Lucie Staňková 1.Dan a před dvěma lety i Štěpán Padevět 1. Dan. V anketě Nejúspěšnější sportovec roku České federace Taekwon-Do ITF byl několikrát vyhlášen Petr Padevět v kategorii žáků. Oddíl zaznamenal i mimořádné úspěchy na mistrovství České republiky, kde si bratři Padevětové vybojovali několik titulů mistrů, stejně tak i na otevřeném mistrovství Rakouska, Slovinska a Maďarska. V současné době tréninky v oddíle probíhají dvakrát týdně a je velkou zvláštností našeho oddílu, neboť většinu členů tvoří celé rodiny. Dlouhodobými členy jsou pan Josef Brabec a syn Josef Brabec, kteří tréninkový dril zcela jistě využijí i jako členové sboru dobrovolných hasičů a dále pan Václav Petr se svými syny Štěpánem a Tadeášem, pan Luboš Malý se svými syny Matějem a Vojtou a rodina Zichova a další. O víkendech se tělocvična SKC plní již nejen ondřejovskými sportovci, ale i členy užšího výběru České národní reprezentace, která se zde připravuje na oficiální mistrovství světa, které se bude konat ve dnech 22. - 28.dubna 2019. Z Ondřejova se poprvé nominoval sportovec na nejvyšší světovou soutěž. Budeme držet palce Štěpánovi Padevětovi štěstí a úspěch v Německu. Díky obrovské práci a podpoře pana Hynka Kašpara, který dokázal připravit vrcholové podmínky pro přípravu národního týmu v SKC se středisko pro vrcholovou přípravu přesunulo ze sportovního areálu ve Zbraslavicích právě sem do Ondřejova. V tuto chvíli patří Ondřejov mezi špičkové oddíly České federace Taekwon-Do ITF a to díky podpoře všech, kteří se starají o jeho chod.

Ludmila Machotová

Sekretář ČFT

2018

Úspěch taekwon-do

Zlato pro Ondřejov

Na mistrovství České republiky Taekwon-Do, které se konalo 3.11.2018 v Říčanech vybojovali ondřejovští sportovci celkem 20 medailí. V kategoriích žáků vybojovali 2 x zlatou medaili a jednu stříbrnou Vojtěch Malý, Tadeáš Petr 2x zlatou a jednu bronzovou, zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili vybojoval Štěpán Petr, zlatou a stříbrnou medaili Jakub Papež, stříbrnou a bronzovou měli Tomáš Rous a Matěj Malý, bronz Tomáš Zíta a dvě bronzové medaile vybojovali Maxim Turčan a Petr Padevět.V celé historii Taekwon-Do klubu SKC Ondřejov je toto zatím největší úspěch. 

Mst Vladimír Machota

Taekwon-do MČR

Úspěch rokenrolu

Úspěch rokenrolu

Členky oddílu rokenrolu pod vedením Terezy Malé a Veroniky

Kajukové se zúčastnily sobotní soutěže o Pohár starosty města Říčany.

Stars se umístily na prvním a Jungles na druhém místě.

Gratulujeme.

Úspěch rokenrolu

2017

Úspěch děvčat, která pod vedením Lucie Mášové a Terezy Malé zabodovala v rokenrolových formacích  

V sobotu 28. 11. byl 17. ročník Poháru Starosty města Říčany. Stars skončily na 2. místě a to s úplně novou choreografií a kostýmy. V jiné kategorii závodila naše druhá skupina Jungles, která si vytančila na prvních závodech v této kategorii postup do finále a krásné 7. místo.

Odkaz na videa: StarsJungles

Úspěch Lukáše Hejmy z kurzu karate pod vedením Kristiny Bosákové

Dne 4.11.2017 se konalo MČR v Neratovicích, kde uspěl náš závodník Lukáš Hejma, který se stal mistrem ČR v katách a těsně mu uteklo vítězství v kumite, kde ve finále prohrál se závodníkem z Hostivaře  a umístil se na druhém místě. 

Úspěch Ondřejovských závodníku na MČR v taekwon-do pod vedením Vladimíra Machoty

Ve stejný den jako MČR v karate se 4. 11. konalo Mistrovství ČR v Taekwon-Do, na kterém byli velmi úspěšní ondřejovští sportovci. Štěpán Padevět vybojoval titul dvojnásobného mistra ČR a to ve volném boji i v sestavách. Úspěšné tažení doplnil o nejcennější kov Milan Takáč, ziskem zlaté medaile v sestavách žáků. Petr Padevět, Hana Padevětová, Tomáš Rous a Josef Brabec byli stříbrní a bronzoví jak v sestavách, tak i ve volném boji.  

Článek pro ozvěny s vyjádřeními trenérů - prosinec 2017

I v SKC lze být úspěšný. 

Počet kurzů, resp. kroužků či oddílu se každoročně rozrůstá. V prvopočátcích fungování SKC šlo vždy spíše o rekreační formy, které si nejen děti postupně vyzkoušely, a tak jsme působili např. ve sportu jako sportovní informace, dřívější hit v Praze. Jak se ukázalo, v mnoha směrech byly dobrou a vhodnou průpravou pro další směřování zejména dětí. Mnohé děti prošly cvičením rodičů a dětí, které si osobně pamatuji jako mrňata, když jsem toto cvičení vedla. Zkusily gymnastiku (tu se bohužel nepodařilo udržet), balet, někdo i zumbu, různé míčové hry apod. Nakonec se zabydlely v rokenrolu, Rope Skipping, Parkour&Freerun, karate, Taekwon-Do a nově i v muzikálu. Můžeme se ptát proč právě tyto kroužky a oddíly přitahují? U dospělých si podobně vede oddíl boxu.

Myslím si, že je to právě proto, že nabízejí něco víc, dosáhnout nějakého cíle, resp. úspěchu. Vždy je za tím vidět více práce, jak od dětí, tak hlavně od těch, kteří děti trénují a vedou. Více tréninků i mimo SKC, mimořádná soustředění a vystoupení a u většiny i účast na soutěžích. 

Oslovila jsem jednotlivé trenéry, aby se mohli pochlubit nejen úspěchy, ale i jejich způsobem přípravy.

Lucie Mášová a Tereza Malá: rokenrolové formace

V celém oddíle TŠ TWIST Říčany, včetně pobočky v Ondřejově, s dětmi pracujeme už od mala. Mladší členové mají motivaci postupovat dál, aby také jednou mohli tančit na soutěži, jako ty „velké formace a páry“. V sobotu 21. 10. formace Stars vybojovala s novou choreografií a kostýmy ve stylu electro swingu na mezinárodní soutěži v Říčanech nečekaně krásné druhé místo. Mladší formace Jungles se v jiné kategorii protančila do finále mezi nejlepších 7 formací. Zasloužený úspěch ale nikdy není hned. Holky trénují pravidelně 2 x týdně, mají mimořádné tréninky, soustředění, kde pilujeme techniku, rozsahy a synchron ve formaci. Vychováváme tanečnice, které si váží úspěchu a prohra je výzvou, ne neštěstím. Stavíme hravé choreografie, které děti baví a snažíme se v dětech podporovat cílevědomost, vytrvalost, lásku k tanci a budovat pro ně přátelské zázemí. To vše díky SKC, které nám toto umožňuje a vždy nás podpořilo, děkujeme. (Lucie Mášová)

Iva Mračková a její tým: Parkour&Freerun

Hlavní náplní tréninků je naučit děti správnou techniku cviků. Kluci i děvčata zde získávají základy sportovní gymnastiky a akrobacie, které jsou nezbytné pro perfektní zvládnutí triků ať již v nebo i mimo tělocvičnu, aniž by utrpěli úraz a ohrožovali své okolí. Je to skvělá parta celého regionu Říčanska od 3 do - ceti let. Pravidelné tréninky, soustředění u moře již devátou sezónu zaručují kvalitu práce s dětmi. Již po druhé jsou děti týmu APDT nominovány do finále celonárodní soutěže mladých talentů ZLATÝ OŘÍŠEK. Prezentace v mediích a součást festivalu sportu pro děti Sproťáček a Sport Life  již třetí sezónu je výsledek spolupráce rodičů svěřených dětí, ale i soulad tréninkových míst, ke kterým se řadí i SKC Ondřejov. (Iva Mračková)

Kristina Bosáková: karate a sebeobrana

V kurzu karate a sebeobrany nejde jenom o to jak zvládat techniku a schopnost podmanit si soupeře, ale hlavně také o psychickou stránku člověka Nejenže je člověk po tréninku pozitivně naladěn, ale i připraven podávat lepší a lepší fyzické a pracovní výkony. Další důležitou stránkou bojových sportů je trénování morálky a určité odpovědnosti za soupeře, s kterým bojujeme. Při sportovních zápasech se musíme ovládat a nesmíme soupeře zranit a na ulici naše obrana musí být přiměřená útoku, takže sami vidíte, jak je vaše psychika velmi důležitá. Prostřednictvím tréninků bojových sportů  byste měli zvládat lépe náročné ži votn&iac ute; situace, stres, rychlé rozhodování a také svoji agresivitu, která je v dnešní společnosti již na prvním místě. Proto doporučuji dětem i dospělým jakýkoliv bojový sport. V kurzu karate máme i mladý kata tým. Jsou to mladí závodnici, kteří se úspěšně účastí i celorepublikových soutěží.

Dne 4. 11. 2017 se konalo MČR v Neratovicích, kde uspěl náš závodník Lukáš Hejma, který se stal mistrem ČR v katách a těsně mu uteklo vítězství v kumite, kde ve finále prohrál se závodníkem z Hostivaře  a umístil se na druhém místě. Gratulujeme a přejeme do budoucna  trpělivost a mnoho dalších vítězství  (Kristina Bosáková)

Vladimír Machota a jeho tým: Taekwon-Do

Ondřejovská škola Taekwon-Do, která má již dlouholetou tradici v SKC, patří mezi úspěšné kluby České federace Taekwondo ITF. Díky intenzivní přípravě v rámci  řádných tréninků v SKC Ondřejov i na národních a mezinárodních soustředěních, vybojovali ondřejovští Taekwondisté ty nejcennější medaile  na Mistrovství Slovenska, Maďarska, Rakouska, Slovinska a na Mistrovství České republiky. Úspěch je výsledkem profesionálních podmínek, které SKC nabízí  a samozřejmě intenzívní práce trenérů nositelů mistrovských stupňů, Martina Padevěta, mezinárodního instruktora Davida Mondscheina 4. Dan a Vladimíra Machoty 7. Dan, nositelů titulů Master, kteří jsou v  České republice pouze tři. 

Ke svým sportovním úspěchům si připsal Štěpán Padevět úspěch další a beze sporu ten nejvyšší. 4. 11. 2017 vybojoval reprezentant ondřejovského oddílu Taekwon-Do titul dvojnásobného Mistra České republiky a to ve volném boji i v sestavách. Úspěšné tažení ondřejovských sportovců doplnili o nejcennější kovy Milan Takáč ziskem zlaté medaile v sestavách žáků. Vynikající úspěchy zaznamenali i  Petr Padevět, Hana Padevětová, Tomáš Rous a Josef Brabec, stříbrní a bronzoví jak v sestavách, tak i ve volném boji. (manželé Machotovi)

Rodina Pixových: muzikál

Proč muzikál? Muzikál si získává stále více diváků. Mělo by se však spíš říkat, že si diváky opět získává, neboť muzikálová, či chcete-li operetní či hudební divadelní představení mají u nás poměrně velkou tradici. Připomeňme si české operety Oskara Nedbala, Rudolfa Frimla, Osvobozené divadlo, divadlo Oldřicha Nového, Semafor. Dnes se u nás hraje každou sezónu na 50 muzikálových představení a každý rok přichází na scénu přibližně 14 muzikálových premiér. Jiná otázka je, jestli ta kvantita není mnohdy na úkor kvality. Jisté však je, že kvantita potřebuje kvalitu a ta je vyžadována také od muzikálových herců, po nichž, tedy po těch dobrých, je značná poptávka. Muzikálový herec musí dnes perfektně zvládat herectví, zpěv a tanec. A právě spojení těchto tří disciplín dělá nejen dobrého muzikálového herce, ale je i vhodnou výchovnou formu. Dítě tak pozná nejen tři odlišné umělecké činnosti, ale samo v sobě pak objeví, která z nich je mu bližší a zda se případně některé z nich chce věnovat víc.

A pokud se herectví, zpěvu či tanci nebude chtít v životě věnovat na profesionální úrovni, pak jistě nabyté zkušenosti a dovednosti uplatní v jiných profesích. Základy herectví, zpěvu i tanečního pohybu, jak známo, pomáhají dotvářet osobnost a sebevědomí. V muzikálovém kroužku chceme vést děti tímto směrem, těm nejtalentovanějším chceme dát motivující příležitost na jevišti při různých vystoupeních a to i v našich muzikálech v Divadle Hybernia. (Pixovi)

Standa Stárek: box

Oddíl boxu i lekce kondičního boxu je pro všechny, kteří chtějí zkusit něco nového a zcela odlišného. Po založení našeho klubu byla z počátku návštěvnost jako na houpačce a i osazenstvo se střídalo. Po nějaké době fungování se naše základna ustálila na partu „držáků“ a „srdcařů“, kteří zjistili, že se náročnost tréninků dá zvládnout a není třeba hledat zbytečné výmluvy. Po této první etapě samozřejmě přibývali i nováčkové, kteří se díky super partě bez problémů začlenili. Někdy však někdo zjistil, díky vyšší náročnosti tréninkových jednotek, že to není úplně pro něj a našel si jinou zábavu. U těch, kteří chodí a trénují pravidelně, je vidět vzestup kondice i boxerských dovedností a techniky. Když se chod a fungování našeho klubu ustálily, řekli jsme si, že je čas posunout se dál a uspořádali jsme historicky první galavečer amatérského boxu v Ondřejově. Měl obrovský úspěch mezi aktéry i návštěvníky a díky tomu se stal tradicí. Letos už to byl ročník třetí. V poslední době je účast na trénincích trochu nižší, a proto bych chtěl touto cestou pobídnout ty nerozhodné, aby neváhali a přišli to aspoň zkusit. Rozhodně se nemusí obávat, že jsme spolek „frajerů s prázdnou hlavou“. Chodí k nám úplně normální lidi, které box baví a je to pro ně způsob odreagování. (Zdeněk Štádler)

Všechny tyto úspěchy neznamenají, že jenom ony hrají důležitou a nezastupitelnou roli v činnosti SKC. Jsou jimi všechny nabízené aktivity už od dětí lezoucích až po seniory. Náš dík patří proto všem lektorům a trenérům. Podobně širokou nabídku najdeme spíše ve větších městech, a tak věříme, že SKC významně přispívá k popularitě Ondřejova.

Bohumila Řešátková a trenéři