Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Info o kurzech > Sportovní kurzy

 

SPORTOVNÍ KURZY 

 

ŠKOLÁCI

Rope Skipping - ÚTERÝ 17 - 18 hod - ČTVRTEK 17 - 18 hod - tělocvična


Rope Skipping
je cvičení koordinační, rychlostní, vytrvalostní a do jisté míry i silové. Podporuje kreativitu, hravost, cit pro rytmus, časování pohybu a týmovou spolupráci. Při osvojování techniky cvičení se švihadlem ovlivňujeme dovednost odrazu, rychlost pohybu dolních končetin i jejich dynamickou sílu, manipulační dovednosti, dynamickou rovnováhu a celkovou rytmizaci. Děti úspěšně reprezentují SKC na soutěžích a získávají zlaté medaile zejména v rychlostním skákání.

lektor: Iva Staňková a Lucie Staňková

V roce 2013 se Iva začala věnovat Rope Skippingu a vést průběžně kurzy "skákání přes švihadlo" s názvy Double dutch,Speed, Two in the loop, Long rope Nadchla i obě dcery, které již mají osvědčení na asistenta trenéra. Od roku 2012 učí na ZŠ v Ondřejově. 
 
cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

  

Karate - PONDĚLÍ 18 - 19 hod - tělocvična

Kurz je pojat jako přípravka karate pro děti od 7 let do 12. Děti budou učit základní techniky a dovednosti karate, etiku chování bojového sportu a budou dělat po roce zkoušky na technické stupně, což je tzv. páskování. Začíná se od bílého pásku a končí černým páskem (tzv.Obi). V průběhu kurzu se děti naučí základní pohybové dovednosti, gymnastiku a vše potřebné k tomu, aby byly dobré. Bude se cvičit v kimonech a bez bot. V případě zájmu bude kurz rozšířen tak, aby se děti mohly účastnit i soutěží.

lektor: Kristina Bosáková

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1260,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již  přes 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Parkour & Freerun - ÚTERÝ 15 - 16 hod začátečníci od 6 let a 16 - 17 hod pokročilí od 9 let - tělocvična 

Ant Parkour Deadly Team Říčany, z.s.

působí již 10 let a zaměřuje se především na děti.

Hlavní náplní tréninků je naučit členy teamu správnou techniku cviků. Získávají zde základy sportovní gymnastiky a akrobacie, které jsou nezbytné pro perfektní zvládnutí triků ať již v nebo i mimo tělocvičnu, aniž by utrpěli úraz a ohrožovali své okolí.
Pravidelně se účastníme promo aktivit, natáčení reklamních spotů. Organizujeme soustředění a sportovní setkání v ČR i mimo republiku, především v Itálii, Francii a na Slovensku, kde si děti předávají své zkušenosti.
Pro více informací ohledně vstupu do APDT a pravidelné tréninky prosím kontaktujte:
Iva Mračková +420 722908072 nebo na e-mailu: iva.mrackova@seznam.cz

 

lektor: Iva Mračková a Ant Parkour Deadly Team Říčany

Jelikož byla stále v pohybu (v dětství se věnovala vrcholově sportovní gymnastice, kde patřila do užšího výběru na Olympijské hry v Soulu), věnovala se předškolním dětem v Baby Clubech.  Vystudovala FTVS UK, organizovala sportovně - kulturní produkce pro děti i dospělé v regionu.  V roce 2008 se vrhla do sdružování teenagerů, kteří vyznávají filozofii Parkouru&Freerunu a založila Ant Parkour Deadly Team Říčany. Pravidelně trénují, zúčastňují se různých veřejných aktivit a pořádají každoročně příměstské tábory pro děti ve stylu P&F, jezdí na sportovní soustředění k moři a produkují tzv. Jamy, kde se setkávají se svými příznivci z celé ČR. 

cena:         platba u lektora 

 

Basketbal -  PONDĚLÍ 17 - 18 hod - tělocvična tygříci, děti 6 - 9 let - STŘEDA 18 - 19 hod - tělocvična tygři, děti 10 - 13 let

Děti si zábavnou formou osvojí basketbalovou techniku jako je dribling, střelba na koš, obrana ..... Při hře 1 na 1, 2 na 2, se postupně naučí pravidla basketbalu a propracují se ke hře 5 na 5. děti se také účastní zápasů s podobnými oddíly basketbalu v okolí Ondřejova.

lektor: Tereza Kölblová a Jiřina Keclíková

Tereza hrála za pražský klub Slovanka nejvyšší basketbalovou soutěž,1. ligu, a byla v širším výběru dorostenecké reprezentace ČR. 

cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC 

 

Taekwon- do  - oddíl: středa 17 - 18 hod - tělocvična a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična, přípravka: středa 16 - 17 hod - malý sál, neděle 15 - 16 malý sál

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

Florbal - ČTVRTEK 16 - 17 hod - tělocvična, pro děti 2. st. ZŠ  

Stále populárnější florbal je opět v SKC pod vedení reprezentantky ČR se naučíte základní dovednosti, pravidla i hru. Děti jsou rozděleny podle výkonnosti.  

lektor: Jaroslav Franěk, již několik let úspěšně trénuje florbalisty Hrusic a převzal florbalisty SKC po Dominice Podhráské

cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

 

DOSPĚLÍ

 Badminton - PONDĚLÍ 20,00 - 22,00 hod - tělocvična

Dobrá badmintonová parta se schází již několik let. Díky manželům Čihákovým se stal badminton v Ondřejově oblíbeným sportem.

cena: skupina se složí na pronájem, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

   

Aerobik a Body Form - ÚTERÝ 18 - 19,30 hod - tělocvična

Kurz je kromě aerobiku zaměřen i na formování těla s cíleným posilováním ochablých a problémových svalových skupin za použití různého náčiní i stepů. Aerobik je v jednodušší formě jako rozcvičení a zahřátí v úvodu hodiny. Na závěr si cvičenky protáhnou při strečinku zkrácené svaly a uvolní celý organismus. Celou lekcí prozařuje výborná atmosféra a dobrá nálada, kterou dokáže navodit  právě Olga Šípková.

lektor: Olga Šípková

Profesionální instruktorka aerobiku, mistryně světa, několikanásobná mistryně Evropy a ČR ve sportovním aerobiku, také jeho velmi úspěšná trenérka. Propagátorka zdravého životního stylu, autorka mnoha publikací a DVD i televizních pořadů pro zájemce o rekreační formy aerobiku. Patří mezi TOP lektory ČR a tím pádem i SKC.           

Cena:       platba u lektora

                        

Box a kondiční box - ÚTERÝ 19,30 - 21,30 hod  a SOBOTA 9,30 - 11 hod - tělocvična

Kurzy klasického a kondičního boxu s trojnásobným mistrem republiky v polotěžké váze Standou Stárkem jsou pro všechny, kteří chtějí: zkusit něco nového, vylepšit si kondičku a fyzickou odolnost, zformovat a zpevnit postavu, zlepšit koordinaci pohybu, zvednout si sebevědomí či umět se ubránit v nečekaných situacích. Zúčastnit se mohou všichni zájemci bez rozdílu pohlaví. Standa Stárek nabízí i možnost individuálního tréninku po dohodě na mobilu 603 547 275.

lektor: Standa Stárek

Pražský rohovník, závodí v polotěžké váze a dosáhl již třikrát titulu mistra republiky.

Cena:       platba u lektora

 

Taekwon- do  - STŘEDA 17 - 18 hod a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična, nově otevřena přípravka STŘEDA 16 - 17 hod malý sál a NEDĚLE 15 - 16 hod tělocvična

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

Kruhový trénink STŘEDA 19 - 20 hod, tělocvična a SOBOTA 9 - 10 hod, 30 min tělocvična, 30 min malý sál  

Jednotlivé lekce jsou vedeny formou kruhového intervalového tréninku. Vždy 30 s se "tvrdě maká", pak cca 15 s pauza, střídá se stanoviště a jede se dál. Na začátku je společné zahřátí, rozpohybování, tzv. aktivní strečink, pak 30 min dřiny podle popsaného modelu, nakonec pomalé a důkladné protažení. Toto je ideální forma tréninků pro hubnutí a tvarování postavy (kardio plus posilování). Náročnost je přizpůsobena fyzické kondici účastníků kurzu.
 
lektor: Katka Kudrmanová 
 
Kateřinou Kudrmanovou DiS., je nejen profesionální fitess trenérka, ale je i nutriční poradce a může účastníkům kurzu poradit i se stravou. V ceně kurzu je i nabídka zaslání mailem všeobecného pojednání o zdravém stravování s ukázkami, jak si takový jídelníček sestavit. 
 
cena: platba u lektora