SPORTOVNÍ KURZY 

 

ŠKOLÁCI

Rope Skipping - ÚTERÝ 17 - 18 hod - ČTVRTEK 17 - 18 hod - tělocvična


Rope Skipping
je cvičení koordinační, rychlostní, vytrvalostní a do jisté míry i silové. Podporuje kreativitu, hravost, cit pro rytmus, časování pohybu a týmovou spolupráci. Při osvojování techniky cvičení se švihadlem ovlivňujeme dovednost odrazu, rychlost pohybu dolních končetin i jejich dynamickou sílu, manipulační dovednosti, dynamickou rovnováhu a celkovou rytmizaci. Děti úspěšně reprezentují SKC na soutěžích a získávají zlaté medaile zejména v rychlostním skákání.

lektor: Iva Staňková a Lucie Staňková

V roce 2013 se Iva začala věnovat Rope Skippingu a vést průběžně kurzy "skákání přes švihadlo" s názvy Double dutch,Speed, Two in the loop, Long rope Nadchla i obě dcery, které již mají osvědčení na asistenta trenéra. Od roku 2012 učí na ZŠ v Ondřejově. 
 
cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

  

Karate - PONDĚLÍ 18 - 19 hod - tělocvična

Kurz je pojat jako přípravka karate pro děti od 7 let do 12. Děti budou učit základní techniky a dovednosti karate, etiku chování bojového sportu a budou dělat po roce zkoušky na technické stupně, což je tzv. páskování. Začíná se od bílého pásku a končí černým páskem (tzv.Obi). V průběhu kurzu se děti naučí základní pohybové dovednosti, gymnastiku a vše potřebné k tomu, aby byly dobré. Bude se cvičit v kimonech a bez bot. V případě zájmu bude kurz rozšířen tak, aby se děti mohly účastnit i soutěží.

lektor: Kristina Bosáková

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1260,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již  přes 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

 

Parkour & Freerun - ÚTERÝ 15 - 16 hod začátečníci od 6 let a 16 - 17 hod pokročilí od 9 let - tělocvična 

Ant Parkour Deadly Team Říčany, z.s.

působí již 10 let a zaměřuje se především na děti.

Hlavní náplní tréninků je naučit členy teamu správnou techniku cviků. Získávají zde základy sportovní gymnastiky a akrobacie, které jsou nezbytné pro perfektní zvládnutí triků ať již v nebo i mimo tělocvičnu, aniž by utrpěli úraz a ohrožovali své okolí.
Pravidelně se účastníme promo aktivit, natáčení reklamních spotů. Organizujeme soustředění a sportovní setkání v ČR i mimo republiku, především v Itálii, Francii a na Slovensku, kde si děti předávají své zkušenosti.
Pro více informací ohledně vstupu do APDT a pravidelné tréninky prosím kontaktujte:
Iva Mračková +420 722908072 nebo na e-mailu: iva.mrackova@seznam.cz

 

lektor: Iva Mračková a Ant Parkour Deadly Team Říčany

Jelikož byla stále v pohybu (v dětství se věnovala vrcholově sportovní gymnastice, kde patřila do užšího výběru na Olympijské hry v Soulu), věnovala se předškolním dětem v Baby Clubech.  Vystudovala FTVS UK, organizovala sportovně - kulturní produkce pro děti i dospělé v regionu.  V roce 2008 se vrhla do sdružování teenagerů, kteří vyznávají filozofii Parkouru&Freerunu a založila Ant Parkour Deadly Team Říčany. Pravidelně trénují, zúčastňují se různých veřejných aktivit a pořádají každoročně příměstské tábory pro děti ve stylu P&F, jezdí na sportovní soustředění k moři a produkují tzv. Jamy, kde se setkávají se svými příznivci z celé ČR. 

cena:         platba u lektora 

 

Basketbal -  PONDĚLÍ 17 - 18 hod - tělocvična tygříci, děti 6 - 9 let - STŘEDA 18 - 19 hod - tělocvična tygři, děti 10 - 13 let

Děti si zábavnou formou osvojí basketbalovou techniku jako je dribling, střelba na koš, obrana ..... Při hře 1 na 1, 2 na 2, se postupně naučí pravidla basketbalu a propracují se ke hře 5 na 5. děti se také účastní zápasů s podobnými oddíly basketbalu v okolí Ondřejova.

lektor: Tereza Kölblová a Jiřina Keclíková

Tereza hrála za pražský klub Slovanka nejvyšší basketbalovou soutěž,1. ligu, a byla v širším výběru dorostenecké reprezentace ČR. 

cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC 

 

Taekwon- do  - oddíl: středa 17 - 18 hod - tělocvična a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična, přípravka: středa 16 - 17 hod - malý sál, neděle 15 - 16 malý sál

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

Florbal - ČTVRTEK 16 - 17 hod - tělocvična, pro děti 2. st. ZŠ  

Stále populárnější florbal je opět v SKC pod vedení reprezentantky ČR se naučíte základní dovednosti, pravidla i hru. Děti jsou rozděleny podle výkonnosti.  

lektor: Jaroslav Franěk, již několik let úspěšně trénuje florbalisty Hrusic a převzal florbalisty SKC po Dominice Podhráské

cena: 720,- Kč za pololetí, platba SKC

 

DOSPĚLÍ

 Badminton - PONDĚLÍ 20,00 - 22,00 hod - tělocvična

Dobrá badmintonová parta se schází již několik let. Díky manželům Čihákovým se stal badminton v Ondřejově oblíbeným sportem.

cena: skupina se složí na pronájem, platba SKC

 

Sebeobrana - PONDĚLÍ 19 - 20 hod - tělocvična

Kurz je určen ženám, mužům i dětem od 12 let, kteří se chtějí umět bránit před násilím, kterého v dnešní době stále  přibývá. Naučíte se bránit holýma rukama, správně zacházet s teleskopem, kasrem,  obraně proti noži atd. To vše pod odborným vedením Kristiny Bosákové, která trénuje již 20 let a v roce 2005 se stala mistryní Evropy v karate v Norsku.

lektor: Kristina Bosáková 

Kristina Bosáková, mistryně Evropy v karate, je jednou z nejúspěšnějších reprezentantek svazu karate JKA (Japan Karate Association), je držitelkou mnoha dalších medailí z republikových, evropských a světových šampionátů a také držitelkou ocenění Cena Fair Play v rámci ankety Noc mistrů 2007, které po právu obdržela za to, že za celou svou dlouholetou kariéru ve sportovním karate nebyla nikdy diskvalifikována z jediného zápasu pro zranění soupeřky.

cena: 1440,- Kč za pololetí, platba SKC

   

Aerobik a Body Form - ÚTERÝ 18 - 19,30 hod - tělocvična

Kurz je kromě aerobiku zaměřen i na formování těla s cíleným posilováním ochablých a problémových svalových skupin za použití různého náčiní i stepů. Aerobik je v jednodušší formě jako rozcvičení a zahřátí v úvodu hodiny. Na závěr si cvičenky protáhnou při strečinku zkrácené svaly a uvolní celý organismus. Celou lekcí prozařuje výborná atmosféra a dobrá nálada, kterou dokáže navodit  právě Olga Šípková.

lektor: Olga Šípková

Profesionální instruktorka aerobiku, mistryně světa, několikanásobná mistryně Evropy a ČR ve sportovním aerobiku, také jeho velmi úspěšná trenérka. Propagátorka zdravého životního stylu, autorka mnoha publikací a DVD i televizních pořadů pro zájemce o rekreační formy aerobiku. Patří mezi TOP lektory ČR a tím pádem i SKC.           

Cena:       platba u lektora

                        

Box a kondiční box - ÚTERÝ 19,30 - 21,30 hod  a SOBOTA 9,30 - 11 hod - tělocvična

Kurzy klasického a kondičního boxu s trojnásobným mistrem republiky v polotěžké váze Standou Stárkem jsou pro všechny, kteří chtějí: zkusit něco nového, vylepšit si kondičku a fyzickou odolnost, zformovat a zpevnit postavu, zlepšit koordinaci pohybu, zvednout si sebevědomí či umět se ubránit v nečekaných situacích. Zúčastnit se mohou všichni zájemci bez rozdílu pohlaví. Standa Stárek nabízí i možnost individuálního tréninku po dohodě na mobilu 603 547 275.

lektor: Standa Stárek

Pražský rohovník, závodí v polotěžké váze a dosáhl již třikrát titulu mistra republiky.

Cena:       platba u lektora

 

Taekwon- do  - STŘEDA 17 - 18 hod a NEDĚLE 16 - 17 hod - tělocvična, nově otevřena přípravka STŘEDA 16 - 17 hod malý sál a NEDĚLE 15 - 16 hod tělocvična

V SKC působí oddíl, kde v jedné lekci vedle sebe najdete malé i velké, muže i ženy, což dodává příjemnou atmosféru. Oddíl se zúčastňuje i soutěží. Pro přiblížení, moderní taekwon-do je podle zakladatele gen. Choi Hong-hi životní styl. Jednoduše řečeno, taekwondo je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. Je to bojové umění, jež nemá obdoby ani v síle, ani v technice. Jeho disciplína, techniky a duševní výcvik jsou základem pro budování silného smyslu pro spravedlnost, odvahu, lidskost a odhodlání. Dosažení tohoto stavu odděluje pravé zastánce tohoto umění od lidí, kteří se honí za senzací a kteří se spokojí pouze se zvládnutím bojových hledisek tohoto umění. To je jeden z důvodů, proč je taekwondo nazýváno uměním sebeobrany a nikoliv bojovým sportem. Zahrnuje v sobě také způsob myšlení a života zvláště díky vštěpování si zásad přísné sebedisciplíny a vznešeného morálního ideálu…..Takže souhrnně znamená taekwondo duševní výcvik a techniky neozbrojeného boje pro sebeobranu i pro zdraví. Zahrnuje efektivní používání úderů, kopů, bloků holou rukou a nohou pro dosažení rychlého zneškodnění protivníka nebo protivníků. Taekwondo konečně umožňuje slabému vlastnit silnou zbraň a sebedůvěru, s jejichž pomocí se může bránit a porazit svého protivníka. Samozřejmě, nesprávně použité může být taekwondo smrtelnou zbraní. Proto musí být vždy kladen důraz na duševní výcvik, aby se předešlo jeho zneužití ze strany jeho studentů.”

lektor: Vladimír Machota

Mezinárodní instruktor Taekwon-Do, vicemistr světa, medailista a mistr Evropy , několika násobný mistr republiky a mnohonásobný vítěz mezinárodních soutěží, rovněž úspěšný reprezentant v kickboxu. V SKC vede oddíl taekwon-do již několik let a vychoval řadu závodníků.

cena:         platba u lektora 

 

Kruhový trénink STŘEDA 19 - 20 hod, tělocvična a SOBOTA 9 - 10 hod, 30 min tělocvična, 30 min malý sál  

Jednotlivé lekce jsou vedeny formou kruhového intervalového tréninku. Vždy 30 s se "tvrdě maká", pak cca 15 s pauza, střídá se stanoviště a jede se dál. Na začátku je společné zahřátí, rozpohybování, tzv. aktivní strečink, pak 30 min dřiny podle popsaného modelu, nakonec pomalé a důkladné protažení. Toto je ideální forma tréninků pro hubnutí a tvarování postavy (kardio plus posilování). Náročnost je přizpůsobena fyzické kondici účastníků kurzu.
 
lektor: Katka Kudrmanová 
 
Kateřinou Kudrmanovou DiS., je nejen profesionální fitess trenérka, ale je i nutriční poradce a může účastníkům kurzu poradit i se stravou. V ceně kurzu je i nabídka zaslání mailem všeobecného pojednání o zdravém stravování s ukázkami, jak si takový jídelníček sestavit. 
 
cena: platba u lektora

 

 

AKTUALITY

Rozvrh od září je velmi podobný tomu předchozímu. Florbal je jen s dozorem a nově je ve čtvrtek od 15.15 Předtaneční.

Tady je přihláška na kurzy organizované SKC (v rozvrhu jsou fialově), pod přihláškou jsou uvedeny ceny. Na kurzy organizované samotnými lektory se přihlašujte přímo u lektorů.

Kroužek současného výtvarného umění pro děti 6-12 let. Vždy v pondělí 16:30 - 18:00, cena 2400kč, vede nadšená výtvarná lektorka GHMP, Mgr. Jiřina Bělohradská, přihlášky e-mailem na: jirina.belohradska@me.com nebo tel: 777942275

Připravujeme dva semináře čínské medicíny. Povede je Eva Zimmelová.roce V roce 1995 začala studovat čínskou medicínu, krátce po té přibrala studium čínštiny a od roku 1996 specializaci čínské fytoterapie u Dr.Jozefa Luckého a Dr. Jana Soldána. S Tai-ji začala v roce 1997 stylem Chen. Po složení akupunkturistické zkoušky ČSSB otevřela ve svých 22 letech ordinaci tradiční čínské medicíny, začala přednášet a publikovat. V roce 2000 se začala věnovat Qi-gongu a Tai-ji.


Museli jsme pro velký zájem zastavit nábor nových dětí do baletu. Registrujeme náhradníky. Děkujeme za pochopení.

Spojení na kurzy ROKENROLU je 777232118. 

Přihláška na kurzy lezení na boulderingové stěně s trenérem Tomem je tady:

Cvičení s Katkou Kudrmanovou vždy ve čtvrtek večer.

V odpoledních hodinách bude od září v provozu v Kavárna POHODA v 1. patře. 
Po:16-19
Ut:15:15-17:30
St:16:30-20
Čt:15:15-17:30
Pá:1×za14dni 16:30-19

Příměstské tábory SKC, oba červencové týdny (od 18.7. a od 25.7.) se vydařily.Děkujeme zejména paní učitelce Deverové, vedoucí turnusu 18.-22.7., a hospodě ABSOLUTNÍ NEPOHODA, která vařila turnusu 25.-29.7. 


V sobotu 7. května na Akademii SKC děti předvedly činnost kroužků v SKC jako rokenrol, kytara, balet, parkour, mažoretky, karate a další. “Děkujeme všem lektorům a lektorkám, kteří s dětmi v nelehkém uplynulém období cvičili a ještě měli energii připravit je na akademii,” říká manažer SKC Hynek Kašpar. 


Prosíme a vyzýváme všechny, aby v SKC a v jeho okolí udržovali pořádek.

 


Přijďte do SKC, těšíme se na vás!

 

Chcete dostávat aktuální informace z našeho SKC? Můžete se zaregistrovat tady.

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI SKC

image003.jpg

zřizovatel SKCENTRA 

 

www.zaprazi.eu

 

http://mas.ricansko.eu/

 

1. 10. Igor

Zítra: Olívie, Oliver

Mnohokrát překládaný koncert Malina Brothers by měl v SKC Ondřejov proběhnout 9. října v 19. hodin.

Návštěvnost stránek

144075